Porcelana z wulkanicznego pyłu? Tak, i to jaka!

Małe studio projektowe z przydomowym warsztatem, tworzy zastawę stołową z mieszanki minerałów i popiołu. Tak też powstały, brandowane Lexusem, filiżanki i drippery do kawy.

Yusuke Kido prowadzi warsztat na przedmieściach Kagoshimy. One Kiln – czyli w wolnym tłumaczeniu – z jednego pieca, to oczywiście 100% ręcznej roboty. Nie znajdziemy dwóch takich samych filiżanek, w kształcie, kolorze, teksturze. Kido uzyskuje niezwykłe glazury dzięki lokalnym, wulkanicznym pyłom z okolic Sakurajimy. Kolory żółty, niebieski i zielony uzyskuje podczas wypalania w piecu. Porcelana jest absolutnie unikalna, z niezwykłymi niuansami.

Pojemniki, zastawa od studia Kido

Kolekcja powstała w ramach projektu „Crafted for Lexus”. Firma zaprasza do współpracy lokalnych twórców, rzemieślników i mistrzów w swoich fachu, do przedstawienia kolekcji inspirowanych marką. Są to przedmioty codziennego użytku, ubrania, elementy wyposażenia wnętrz czy po prostu gadżety. Wszystkie zaprojektowane w zgodzie z naturą i poszanowaniem tradycji, ukłon dla wypieranego przez masową produkcję rzemiosła. Prace można kupić w specjalnych przestrzeniach Lexusa, zwanych Intersect, jak na razie w Dubaju i Tokio, ale i zamówić za pośrednictwem www każdego z artystów.

Źródło: www.lexus-int.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Lexus na weekend

Przy sobocie do poczytania dwie kolejne recenzje Lexusa. Tym razem będzie to...
Czytaj wiecej