Archiwum Przekroju dla wszystkich!

Redakcja Przekroju swym miłośnikom na święta sprawiła nie lada prezent. Ruszyło zapowiadane wcześniej Archiwum Przekroju.

Wydawałoby się, że prasa żyje krótko. Informacje się dezaktualizują, zmienia się świat. Tymczasem są pisma, które nie tylko są dokumentacją minionej epoki, są takie magazyny, których zawartość pozostaje aktualna przez lata. Taką gazetą jest Przekrój. Nigdy nie zapomnę wakacji w pewnym domu w Borach Tucholskich. Przy kominku na regale stał szereg oprawionych roczników Przekroju. Ja, nastolatek, nie mogłem się oderwać od genialnych magazynów starszych ode mnie dekadę lub więcej. Teraz wszyscy mamy to na wyciągnięcie ręki. Oczywiście nic nie zastąpi pożółkłego papieru z rozmytymi zdjęciami i grafikami, pachnącego kurzem i farbą drukarską. Coś jednak za coś – dzięki olbrzymiej pracy obecnej redakcji Przekroju i studia Huncwot mamy niemal 2800 (słownie dwa tysiące osiemset) wydań Przekroju z lat 1945 – 200 na wyciągnięcie ręki. Można czytać do woli i zupełnie za darmo.

Kolejne numery w archiwum Przekroju to dobrej jakości skany, możemy je przeglądać po kolei, po roczniku, po dekadzie. Do dyspozycji mamy ponadto doskonale działającą wyszukiwarkę, która wypluje wszystkie artykuły powiązane z szukaną frazą. Przy okazji: pamiętacie jak czytało się Przekrój? Od ostatniej strony! Najbardziej figlarna szpalta w Przekroju znajdowała się na samym końcu i to właśnie od niej zazwyczaj zaczynało się lekturę. Archiwum Przekroju daje jeszcze jedną doskonałą opcję: podział na rubryki. Dzięki temu nie musimy klikać w kolejne numery, aby przejrzeć wszystkie przygody profesora Filutka. Wystarczy, że wybierzemy odpowiednią rubrykę i już! W ten sposób możemy przejrzeć wszystkie najpopularniejsze w historii Przekroju działy. Od Savoir Vivre’u autorstwa Jana Kamyczka, przez Rozmaitości po Listy do i od redakcji. W tym całych achach i ochach na temat Archiwum Przekroju jest tylko jedno „ale” – to niesamowicie uzależnia i w wprost przywiąże Was do komputera czy tabletu….

Całe dobro dostępne tutaj:

https://przekroj.pl/archiwum

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Motodron: Scorpion 3

Czy już niedługo będziemy mogli kupić drony zdolne do przenoszenia ludzi? Wydaje...
Czytaj wiecej