Projektor LG HU80KA wyświetli obraz w rozdzielczości 4K

Projektor LG HU80KA 4K, fot. LG
Projektor LG HU80KA 4K, fot. LG
O rozmachu targów Consumer Electronics Show niech świadczy fakt, że choć tegoroczna edycja CES 2018 została już zakończona, wciąż dokopujemy się do ciekawych gadżetów. Oto jeden z nich – projektor LG HU80KA 4K.

Firma LG od dawna pracuje na miano cichego bohatera rynku elektroniki użytkowej. Koreańczycy z Południa co rusz zaskakują rewolucyjnymi patentami – często nie mamy nawet pojęcia, jak wiele rozwiązań wykorzystywanych przez konkurencyjne spółki zostało odkupionych właśnie od nich. LG mnoży sukcesy, ale z konsumenckiego punktu widzenia najważniejsze jest to, mimo niewątpliwej jakości pozostają zdecydowanie bardziej przystępni cenowo niż konkurencja. Podczas targów CES 2018 Koreańczycy zaprezentowali światu m.in. 88-calowy telewizor OLED wyświetlający obraz w jakości 8K, ale też swój pierwszy projektor ultra HD – LG HU80KA 4K. To on może narobić zdecydowanie więcej szumu.

Projektor LG HU80KA 4K, fot. LG
Projektor LG HU80KA 4K, fot. LG

Targi Consumer Electronics Show (CES) to oczywiście kopalnia technologii przyszłości. Jak inaczej podejść do telewizorów 8K, skoro nawet 4K nie jest jeszcze standardem? Zmienić może to jednak projektor LG HU80KA 4K. To pierwsze tego typu urządzenie południowokoreańskiej firmy. Bez wątpienia jego głównymi zaletami są mobilność, hi-endowy design oraz funkcjonalność. LG HU80KA wyświetli obraz w jakości 4K Ultra HD o maksymalnej przekątnej 150 cali i jasności 2500 lumenów. Projektor ma też wbudowane dwa siedmiowatowe głośniki oraz możliwość podłączenia zewnętrznego nagłośnienia (podobnie jak myszy i klawiatury, które ułatwią obsługę). Ponadto wspiera HDR10 oraz system webOS 3.5, dzięki czemu po zamianie telewizora na projektor nie będziemy musieli tęsknić za aplikacjami ze SmartTV. Wedle zapewnień producent “LG HU80KA 4K ma być o połowę mniejszy i znacznie tańszy od konkurencji”.

Projektor LG HU80KA 4K, fot. LG
Projektor LG HU80KA 4K, fot. LG

Południowokoreańska firma nie ujawniła jak dotąd ani daty wejścia projektora LG HU80KA 4K do sprzedaży, ani jego przewidywanej ceny. Przedstawiciele LG zapewniają, że “HU80KA to model z najwyższej półki, ale oferowany będzie w przystępnych cenach”. Problemem może być jedynie interpretacja słowa “przystępny”, gdyż ceny innych urządzeń z tej półki rozpoczynają się od 2000 dolarów. Z drugiej strony jakość wykonania, rozdzielczość i przekątna obrazu sprawiają, że na telewizor o porównywalnych walorach trzeba wydać pięciocyfrową sumę. Może więc rozwiązanie LG rzeczywiście ma sens?

 

Źródło: LG

Autor artykułu
More from Damian Halik

Masako Wakamiya – osiemdziesięcioletnia programistka

Masako Wakamiya ma na karku osiemdziesiąt jeden lat, ale nie przeszkadza jej...
Czytaj wiecej