Prototyp Lexusa LC Convertible zaprezentowany

Lexus przez jakiś czas pozostawiał nas w niepewności, ale ostatecznie potwierdziło się to, czego chciało wielu fanów tej marki – zobaczymy model LC w wersji cabrio.

Japońską markę można kochać za takie rzeczy, jak świetny design, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w swoich samochodach, a także zacięcie sportowe – niemal każdy model w gamie producenta może się poszczycić dobrymi osiągami.

Lexus znany jest również z tego, że w swojej historii miał kilka czysto sportowych modeli, które stały się legendami motoryzacji.

Wymienić tu można na przykład Lexusa LFA, na widok którego niektórym osobom wciąż robi się ciepło. To właśnie na kanwie tego auta powstało aktualne, flagowe coupé marki – model LC.

Lexus LC Convertible, fot. materiały prasowe

Lexus LC zaprezentowany był podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit w styczniu 2016 r. Wszedł na rynek w dwóch wersjach napędowych: wolnossącym V8 i napędem hybrydowym. Obie wersje, a przy tym sam model LC, szybko znalazły swoich zwolenników na całym świecie. Podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed (wystawa, na której prezentowane są najbardziej ekskluzywne i prestiżowe auta sportowe) firma potwierdziła wprowadzenie do produkcji nowej wersji nadwozia. Niebawem gama modelu LC powiększy się o cabrio, na co wielu fanów motoryzacji czekało z wypiekami na twarzy. Podczas styczniowego salonu w Detroit Lexus pokazał koncept (nagrodzony EyesOn Desing Award) tego modelu. Teraz wiemy już, że wejdzie on do masowej produkcji.

Lexus LC Convertible, fot. materiały prasowe

Biorąc pod uwagę fakt, że LC w wersji coupé to jedno z najpiękniejszych aut sportowych na rynku, ciężko będzie wytrzymać, by zobaczyć wersję cabrio bez maskowania, w pełnej krasie. Prawdopodobnie będzie można go zaliczyć do najciekawszych modeli w historii Lexusa. Władze firmy, w osobie Koji Sato, wiceprezesa Lexusa, bardzo cieszyły się z możliwości wzięcia udziału w festiwalu.

Goodwood Festival of Speed to wydarzenie, podczas którego celebruje się historię i kulturę motoryzacji. W jednym miejscu możemy podziwiać samochody i osoby, które najbardziej zasłużyły się dla historii. Lexus czuje się wyróżniony, że jest częścią festiwalu. Nie ma lepszego miejsca, by zaprezentować prototyp modelu LC Convertible. To tu w 2016 roku zadebiutował LC coupe.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia na rynek Lexusa LC Convertible, ani jego dokładnych specyfikacji. Marka przedstawi je w późniejszych terminie. Miejmy nadzieję jednak, że dowiemy się tego jeszcze w tym roku.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

Na film najlepiej do kina

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości do oglądania filmów. Możemy to robić...
Czytaj wiecej