Psy 3. W imię zasad – Franz Maurer powraca.

Psy 3
Po 25 latach Władysław Pasikowski wraca do bohaterów którzy przynieśli mu sławę. Franz, Nowy czy Wolf wrócą w trzeciej części Psów. "Psy 3. W imię zasad" w kinach w przyszłym roku.

Odzwierciedlenie w rzeczywistości

Pierwszą częścią „Psów” Pasikowski włożył kij w mrowisko. Otwarcie pokazał sytuację w dekomunizowanych właśnie służbach. Temat który na początku lat 90. był tematem tabu. Jak przerobić komunistyczny aparat terroru na demokratyczną służbę, nie tracąc przy tym doskonałych fachowców a odrzucić najwięcej patologicznego elementu Pierwsze „Psy” skupiały w soczewce sytuację z całego kraju, ale sporo sytuacji, które się w filmie wydarzyły miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Film okazał się hitem, i przyniósł Pasikowskiemu wiele nagród. Wylansował również Bogusława Lindę na macho polskiego kina. Naturalnym było iść za ciosem: dwa lata po premierze „Psów” pojawił się sequel „Psy 2: Ostatnia krew”. Pasikowski kontynuował w nim opowieść o cienkiej granicy między dobrem i złem i powiązaniach byłych oficerów SB i Milicji ze światem przestępczym dorzucając do tego nieco aktualnej polityki europejskiej. Mimo nieco gorszej oceny krytyków film okazał się sukcesem kasowym do kin poszło na niego ponad milion widzów, co jest rekordem w karierze reżysera.

Wielki powrót

Wydawałoby się, że Franza, Młodego i Wolfa Pasikowski wrzucił już dawno do archiwum. A tymczasem po 25 latach od premiery drugiej części psów ogłoszono, że reżyser pracuje nad kolejnym filmem z serii pod tytułem Psy 3: W imię zasad. W najnowszym dziele zobaczymy Franza Maurera wychodzącego z więzienia po 25 latach odsiadki. Po ćwierćwieczu spędzonym w odosobnieniu były esbek trafia do zupełnie innej Polski. My, żyjąc w niej bez przerwy nie zdajemy sobie z tego sprawy jak świat i nasz kraj się zmienił. Dla kogoś, kto tyle czasu przebywał w izolacji może być to olbrzymi szok. Jedno jest pewne, los znów rzuci Maurera na dawnego kolegę i współpracownika Waldka Morawca czyli Nowego. Ich spotkanie wywróci Franzowi wszystko jeszcze bardziej. Ponadto w obsadzie oprócz Lindy i Pazury zobaczymy również Artura Żmijewskiego. Na sowim profilu społecznościowym swój udział w filmie “Psy 3” potwierdził również Marcin Dorociński. Pasikowski pracował już na planie „Pitbulla Ostatniego psa.” “Psy 3. W imię zasad” trafią do kin na początku przyszłego roku.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Koniec Lumii?

Nieoficjalnie mówi się, że do końca roku Microsoft wycofa się z produkcji...
Czytaj wiecej