QardioArm – ciśnieniomierz na każdą rękę

Qardioarm
Qardioarm w trakcie pomiaru, źródło: digitaltrends.com
Ciśnienie krwi i tętno od czasu do czasu powinien mierzyć każdy. Jeżeli jest zagrożony chorobą serca lub choruje, powinien robić to regularnie. Wbrew stereotypom nie wymaga to już nadmiernego skupienia i poświęcenia czasu.

Choroby układu krążenia dotykają Polaków coraz częściej. Są to schorzenia narządów i tkanek układu krążenia, w szczególności serca, tętnic i żył. Czasami dziedziczone genetycznie, ale także coraz częściej nabywane wskutek otyłości, innych problemów ograniczających możliwość poruszania się czy będące pochodnymi problemów ze smogiem.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w Polsce z przyczyn kardiologicznych umiera rocznie około 175 tysięcy osób, co stanowi aż 46% wszystkich zgonów. Oczywiście warto zrobić wszystko, żeby uniknąć chorób serca i krążenia: badać poziom cholesterolu i go ograniczać, biegać, jeździć na rowerze, pływać – ogólnie rzecz biorąc zwiększać swoją wydolność. Nie zawsze jednak udaje się uniknąć takiej choroby, chociażby z powodu wspomnianego obarczenia genetycznego.

Należy wtedy regularnie kontrolować pracę serca za pomocą ciśnieniomierza.

Tu z pomocą pojawia się Qardioarm Smart Blood Pressure Monitor. Urządzenie poza standardowymi pomiarami ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi, wyposażone zostało w funkcję wykrywania arytmii. Ten ciśnieniomierz, z wcześniej wspomnianą funkcją wykrywania arytmii serca, przystosowany jest do współpracy ze smartfonami z oprogramowaniem iOS i Android. Jest kompatybilny z Apple Health (wsparcie dla Apple Watch) oraz S Health (wsparcie dla Android Wear).

Urządzenie posiada funkcję automatycznego przechowywania wyników we własnej, zabezpieczonej chmurze Qardio. Posiada również możliwość przesyłania wyników e-mailem na dowolny adres z poziomu aplikacji.
Coraz więcej osób żyje w biegu. Nie ma czasu na klasyczne sposoby, jak zeszyt z zapisywanymi szczegółowymi danymi dotyczącymi ciśnienia, a przenoszenie ze sobą nieporęcznego urządzenia również jest im nie na rękę.

Dlatego zaletą QardioArm są jego cechy fizyczne.

Mały, lekki, kompaktowy i dyskretny. QardioArm automatycznie łączy się z urządzeniami z Androidem lub iOS przez bluetooth. Wystarczy zbliżyć smartfona i ciśnieniomierz do siebie – oczywiście warunkiem jest włączony bluetooth w telefonie. Pozwala na prosty i bezproblemowy pomiar, a także przechowywanie danych i okazanie ich np. lekarzowi. Urządzenie posiada atest FDA (Agencja ds. Żywności i Leków), amerykańskiej instytucji rządowej utworzonej w 1906 roku. Jest częścią Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych.

Ciśnieniomierz nie jest tani. QardioArm w polskiej dystrybucji kosztuje co najmniej 400 zł, a więc nawet czterokrotnie więcej niż klasyczne urządzenia tego rodzaju wysokiej jakości. Jeśli chodzi o zdrowie, czasami warto jednak zapłacić więcej. Tym bardziej, że negatywnych opinii na temat aparatu jest naprawdę mało. Może to być też doskonały prezent dla bliskiej osoby.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Odkrycie bostońskich naukowców zwalczy chorobę Alzheimera?

Schorzenie odkryte ponad sto lat temu przez Aloisa Alzheimera dotyka coraz więcej...
Czytaj wiecej