Lexus zdominował listę najbardziej niezawodnych samochodów używanych 2016 roku brytyjskiego magazynu Auto Express

Branża samochodowa to nie tylko nowe auta prosto z salonu. To też ogromny rynek aut używanych. Brytyjski magazyn Auto Express co roku publikuję listę 10 najbardziej niezawodnych samochodów używanych. Co ważne - oceny dokonują sami czytelnicy, a na tegoroczną listę trafiło 150 aut.

Branża samochodowa to nie tylko nowe auta prosto z salonu. To też ogromny rynek aut używanych. Brytyjski magazyn Auto Express co roku publikuję listę 10 najbardziej niezawodnych samochodów używanych. Co ważne – oceny dokonują sami czytelnicy, a na tegoroczną listę trafiło 150 aut.

Lexus IS Mk3

Lexus IS Mk3

W 2016 roku w TOP10 znalazły się aż 3 modele Lexusa. Żaden inny producent aut nie może pochwalić się takim wynikiem. Kolejno 4, 5 i 6 miejsce na liście. Na pozycji 4 znazł się model IS Mk3 jako najlepszy kompaktowy samochód użytkowy. Jako najbardziej niezawodny SUV z napędem 4×4 na 5 miejscu użytkownicy uplasowali RXa, a GS znalazł się na 6 pozycji jako najlepszy używany samochód użytkowy.

Lexus GS Mk4 Lexus GS Mk4

Przygotowując zestawienie magazyn przeprowadził ankietę na 50 000 użytkownikach aut w Wielkiej Brytanii. Ich zadaniem było ocenienie niezawodności, które ma służyć jako baza wiedzy dla potencjalnych klientów używanych aut.

Lexus RX MK3 Lexus RX Mk3
W ankiecie pojawiają się pytania dotyczące niezawodności, jakości wykonania, przyczepności, przyspieszenia, kosztów eksploatacji i wiele innych. Dlatego wyniki raportu oceniane są jako dobry wskaźnik tego co tak naprawdę kierowcy myślą o swoich autach.

Więcej informacji i pełny raport: autoexpress.co.uk

Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Haftowane zwierzaki, czyli Twój pupil w wersji „kieszonkowej”

To co początkowo było tylko dość ekscentrycznym pomysłem na uwiecznienie słynnych Internetowych...
Czytaj wiecej