RAV4 Plug-in Hybrid – najmocniejsza wersja legendarnego SUV-a Toyoty

Na targach Los Angeles Auto Show 2019 światową premierę będzie miał nowy RAV4 Plug-in Hybrid. Pierwsza hybryda plug-in w gamie modelowej RAV4 to kolejny etap bogatej, ponad 20-letniej historii hybryd Toyoty. Od początku Toyota nieustannie umacnia swoją pozycję lidera technologii hybrydowej, oferując samochody łączące dynamikę i osiągi z niską emisją spalin i minimalnym zużyciem paliwa. Nowy RAV4 Plug-in Hybrid trafi na rynek w drugiej połowie 2020 roku.

Wersja Plug-in Hybrid zajmie miejsce na szczycie gamy modelowej RAV4, jeszcze bardziej wzmacniając jego pozycję na europejskim rynku, na którym jest jednym z najpopularniejszych SUV-ów. Od tegorocznej premiery nowej, piątej generacji RAV4 w Europie zamówiono ponad 120 000 egzemplarzy, w tym ponad 7 500 w Polsce.

Najmocniejsza wersja RAV4 i flagowy model w hybrydowej gamie Toyoty - RAV4 Plug-in Hybrid

Najmocniejsza wersja RAV4 i flagowy model w hybrydowej gamie Toyoty – RAV4 Plug-in Hybrid

RAV4 Plug-in Hybrid stanie się flagowym modelem w gamie hybryd Toyoty. Samochód łączy świetne osiągi i dynamikę, wyjątkową wydajność i doskonałe właściwości jezdne. Dzięki konstrukcji opartej na platformie GA-K z serii TNGA i zawieszeniu wielowahaczowemu z tyłu. Oferowany w standardzie inteligentny napęd na cztery koła AWD-i zapewni stabilne prowadzenie i bardzo dobrą trakcję na śliskiej nawierzchni.

Najniższe w klasie zużycie paliwa i emisja spalin na poziomie poniżej 30 g/km*

Doświadczenie zdobyte za sprawą dwóch generacji Priusa Plug-in Hybrid sprawia, że Toyota świetnie się przygotowała do produkcji nowego napędu do RAV4. Układ hybrydowy (z doładowywanym z zewnątrz akumulatorem trakcyjnym), generujący maksymalną moc 306 KM (225 kW)* ma potencjał. Potencjał by rozwinąć przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 s*. Tym samymosiągając lepszy wynik niż konkurencyjne modele z konwencjonalnym napędem.

Co więcej, nowy model RAV4 wykazuje się najniższym w klasie zużyciem paliwa i emisją CO2 poniżej 30 g/km*. Żaden inny SUV 4×4 segmentu D z napędem hybrydowym plug-in nie uzyskuje takich wyników.

Nowy model RAV4 Plug-in Hybrid wykazuje się najniższym w klasie zużyciem paliwa i emisją CO2 poniżej 30 g/km*
Nowy model RAV4 wykazuje się najniższym w klasie zużyciem paliwa i emisją CO2 poniżej 30 g/km*

Większa moc silnika elektrycznego pozwoliła znacznie podnieść łączną moc napędu w porównaniu z RAV4 Hybrid. Samochód otrzymał wysoko wydajną, litowo-jonową baterię trakcyjną, a jednostka sterująca (PCU) układu hybrydowego została wzbogacona o wzmacniacz napięcia. Benzynowy silnik Hybrid Dynamic Force 2,5 l to ta sama jednostka, która stanowi serce napędu hybrydowego w aktualnym RAV4 Hybrid.

Niezrównane osiągi RAV4 Plug-in Hybrid na tle tej klasy aut za sprawą napędu hybrydowego 306 KM* (225 kW)

Nowy napęd zapewnia nie tylko spektakularną zrywność i świetne przyspieszenie. RAV4 Plug-in Hybrid będzie mógł wykazać się większym zasięgiem w bezemisyjnym trybie elektrycznym (EV). Maksymalny zasięg wg standardu WLTP wynosi ponad 60 km* – więcej niż uzyskują konkurencyjne SUV-y z napędem plug-in hybrid. Nowy model będzie mógł swobodnie poruszać się na samym silniku elektrycznym. Zużycie wyliczono na dystansie 50 km. Jest to przeciętna odległość którą przeciętnie pokonują europejscy kierowcy w ciągu dnia. O europejskiej wersji modelu pisaliśmy tutaj.

Toyota RAV4 Plug-in zadebiutuje 22 listopada na Los Angeles Auto Show w hali Los Angeles Convention Center. Konferencja prasowa będzie transmitowana na żywo pod linkiem:  https://livestream.com/Toyota/2019LAAS

* Dane sprzed homologacji.

Autor artykułu
More from Redakcja

Internet 4G w samochodach Toyoty i Lexusa

Toyota i Lexus wprowadzają na amerykański rynek nowe, zaawansowane funkcje mobilne dzięki...
Czytaj wiecej