Oto pierwszy na świecie laptop z certyfikatem THX

Razer Blade Pro to pierwszy w historii komputer przenośny z certyfikatem THX Mobile, przyznawanym najlepszym, jeśli chodzi o oferowaną jakość obrazu i dźwięku, telefonom, tabletom i laptopom na rynku.

Razer Blade Pro to pierwszy w historii komputer przenośny z certyfikatem THX Mobile, przyznawanym najlepszym, jeśli chodzi o oferowaną jakość obrazu i dźwięku, telefonom, tabletom i laptopom na rynku.

Razer Blade Pro to pierwsza w historii konstrukcja komputera przenośnego, która zrobiła wrażenie na najwyżej cenionych specjalistach z dziedziny reprodukcji obrazu i dźwięku. THX zadbało o kalibrację ekranu laptopa i poddało szczegółowym testom jego rozdzielczość, wierność odwzorowania barw oraz jakość odtwarzanego wideo. Dzięki temu procesowi, Razer Blade Pro zapewni nieporównywalne z niczym innym wrażenia wizualne w grach i filmmach

Z podobną drobiazgowością potraktowano port audio nowego laptopa, sprawiając by jego napięcie wyjściowe, charakterystyka częstotliwościowa, poziom zniekształceń, stosunek sygnału do szumu i przesłuch mieściły się w rygorystycznych normach gwarantujących jakość certyfikowaną przez THX.

Razer Blade Pro to również wysoka wydajność. Niestety i cena.

Nowy Razer Blade Pro ma na pokładzie przetaktowany, czterordzeniowy procesor Intel Core i7. Oprogramowanie zarządzające sprzętem, Razer Synapse, pozwala użytkownikowi zadecydować, kiedy procesor ma działać w trybie przetaktowania. Laptop korzysta również z układów pamięci 32 GB DDR4 2667MHz.

Razer Blade Pro

Wydajność graficzną w grach tradycyjnych i VR zapewnia obecna na pokładzie Razer Blade Pro karta GeForce GTX 1080. Jest to najcieńszy laptop na świecie wyposażony w kartę tego typu. Pozwala ona użytkownikom na grę w najwyższych ustawieniach przy rozdzielczości 4K.

Całość uzupełnia 17,3-calowy ekran 4K IGZO z technologią G-Sync, w 100 proc. zgodny ze standardem Adobe RGB. Warto również wspomnieć o przestrzeni dyskowej SSD do 2TB, wbudowanym czytniku kart SD, zaawansowanym interfejsie USB 3.0 udostępnionym w trzech portach, oraz złączu Thunderbolt 3.

Urządzenie wyposażono w mechaniczną klawiaturę o niskim profilu, z fizycznymi punktami aktywacji i resetu przełączników. Naciśnięcie rejestrowane jest z siłą 65 gramów, co daje wrażenie korzystania z pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej.

Cena tego laptopa może jednak ostudzić nasz zapał. Najgorzej wyposażona jego wersja kosztuje. 4500 euro. No cóż…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Oto niesamowita odpowiedź na Surface Pro i MacBooka!

Chromebooki do tej pory kojarzyły się z tanimi, prostymi komputerkami dla uczniów....
Czytaj wiecej