Laptopy dla graczy nie muszą być brzydkie

Razer Blade
Razer pomyślał o tych, którzy cenią design i moc

Kupując przenośny komputer, który ma sobie również poradzić z rozbudowanymi grami wideo, musimy wydać kupę forsy na wielkiego, grubego kloca o wzornictwie… cóż, nazwijmy je specyficznym. Firma Razer na szczęście pomyślała o tych, którzy cenią sobie inne gabaryty i stylistykę.

Większość firm produkujących notebooki dla graczy oferuje urządzenia, które… no cóż, z uwagi na konieczność zmieszczenia w nich wydajnych podzespołów i ich systemów chłodzenia zajmują dużo miejsca i ważą sporo. Na dodatek estetyka tych laptopów nie każdemu może odpowiadać. Na szczęście firma Razer zaprezentowała nową wersję komputera Blade. Dla tych, którzy nadal chcą mieć relatywnie smukły i elegancki notebook, którego nie będzie wstyd zanieść do biura, a zarazem nie przejmować się, że najnowszy Wiedźmin „będzie skakał”.

razer-blade (1)

Komputer posiada aluminiową, matową obudowę i ma grubość 17,9 mm przy wadze 2,03 kg. To nie jest oczywiście najdrobniejszy komputer, ale warto pamiętać co udało się zmieścić w tym przenośnym potworku. A są to procesor Core i7-6700HQ „Skylake”, 16 GB pamięci DDR4-2133 i procesor graficzny GTX 970M z 6 GB pamięci DDR5. A to oznacza, przekładając z technicznego na nasze, że na chwilę obecną żadna gra owego komputera nie zamęczy.

razer-blade (2)

Całość uzupełniają złącza najnowszej generacji, a więc USB Typ C z Thunderbolt 3. Ceny, w zależności od dodatkowego wyposażenia, zaczynają się od 4500 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

BĘDZIEMY UCZYĆ SIĘ INTELIGENCJI… OD ŚLIMAKÓW

Naukowcy pracujący nad inteligentnymi robotami przyszłości są cały czas daleko od zrealizowania...
Czytaj wiecej