Laptopy dla graczy nie muszą być brzydkie

Razer Blade
Razer pomyślał o tych, którzy cenią design i moc

Kupując przenośny komputer, który ma sobie również poradzić z rozbudowanymi grami wideo, musimy wydać kupę forsy na wielkiego, grubego kloca o wzornictwie… cóż, nazwijmy je specyficznym. Firma Razer na szczęście pomyślała o tych, którzy cenią sobie inne gabaryty i stylistykę.

Większość firm produkujących notebooki dla graczy oferuje urządzenia, które… no cóż, z uwagi na konieczność zmieszczenia w nich wydajnych podzespołów i ich systemów chłodzenia zajmują dużo miejsca i ważą sporo. Na dodatek estetyka tych laptopów nie każdemu może odpowiadać. Na szczęście firma Razer zaprezentowała nową wersję komputera Blade. Dla tych, którzy nadal chcą mieć relatywnie smukły i elegancki notebook, którego nie będzie wstyd zanieść do biura, a zarazem nie przejmować się, że najnowszy Wiedźmin „będzie skakał”.

razer-blade (1)

Komputer posiada aluminiową, matową obudowę i ma grubość 17,9 mm przy wadze 2,03 kg. To nie jest oczywiście najdrobniejszy komputer, ale warto pamiętać co udało się zmieścić w tym przenośnym potworku. A są to procesor Core i7-6700HQ „Skylake”, 16 GB pamięci DDR4-2133 i procesor graficzny GTX 970M z 6 GB pamięci DDR5. A to oznacza, przekładając z technicznego na nasze, że na chwilę obecną żadna gra owego komputera nie zamęczy.

razer-blade (2)

Całość uzupełniają złącza najnowszej generacji, a więc USB Typ C z Thunderbolt 3. Ceny, w zależności od dodatkowego wyposażenia, zaczynają się od 4500 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Czy hologramy trafią pod strzechy? Gogle hololens w rękach pierwszych klientów

Gdy Microsoft niemalże rok temu prezentował po raz pierwszy gogle HoloLens, gadżet...
Czytaj wiecej