Razor Turbo Jetts wrotkami na miarę XXI wieku

Razor Turbo Jetts, fot. Razor
Razor Turbo Jetts, fot. Razor
Celem firmy Razor jest dawanie ludziom radości. Ich produkty najpierw pozwoliły nam w prosty sposób zmienić zwyczajne buty we wrotki, a teraz, dzięki modelowi Turbo Jetts, sprawią, że nasze butowrotki same będą jeździć!

Pracownicy Razor – nie mylić z Razer, choć obydwie firmy dają ludziom radość – to duże dzieciaki, które chcą zapewnić innym dzieciakom rozrywkę. Spółka powstała w roku 2000 w kalifornijskim miasteczku Cerritos na przedmieściach Los Angeles. Od tego czasu jej kadry głowią się, jak nie tylko usprawnić, ale i umilić poruszanie się po mieście. W ofercie Razor znajdują się między innymi hulajnogi, deskorolki czy hoverboardy oraz cała gama niewielkich pojazdów elektrycznych. Od niedawna asortyment poszerzyły elektryczne wrotki Razor Turbo Jetts.

Razor Turbo Jetts, fot. Razor
Razor Turbo Jetts, fot. Razor

Historia powstania wrotek Razor Turbo Jetts to skutek elektrycznej rewolucji. Jest to bowiem nowa wersja Jettsów, które w ofercie firmy znalazły się przed dwoma laty. Trudno nie zauważyć, że produkt ten był odpowiedzią na wzrost popularności butów typu Heelys. Pozornie zwykłe sneakersy, które w piętach mają ukryte niewielkie kółka pozwalające szusować, zamiast chodzić, szybko doczekały się wersji alternatywnej. Przewagą wrotek Jetts była ich uniwersalność – pasują do każdego obuwia o płaskiej podeszwie i łatwo się je mocuje. Razor postanowił jednak ulepszyć ten projekt. W ten oto sposób kalifornijska firma poszerzyła asortyment o nowszy model, który powinien spodobać się także nieco starszym klientom.

Razor Turbo Jetts, fot. Razor
Razor Turbo Jetts, fot. Razor

Wyglądające na zdecydowanie bardziej masywne wrotki Razor Turbo Jetts wyposażono w elektryczny silnik. Pozwala on szusować z prędkością 16 km/h, ograniczając konieczność wysiłku fizycznego i pozostawiając użytkownikom samą przyjemność z jazdy. Bateria napędzająca nowy model Jettsów wytrzymuje do trzydziestu minut. Po jej wyczerpaniu pozostaje nam powrót do siły własnych nóg.

Razor Turbo Jetts, fot. Razor
Razor Turbo Jetts, fot. Razor

Wrotki Razor Turbo Jetts jak na razie nie trafiły do polskiej dystrybucji. Ich cena może jednak być dość wysoka – warte około 50 dolarów Jettsy można kupić w Polsce za 199 złotych. Problemy w tym, że wyposażony w silnik elektryczny model Turbo Jetts kosztuje w Stanach Zjednoczonych znacznie więcej (129$). Może się więc okazać, że po przeliczeniu na złotówki cena ta będzie zaporowa.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Nowy Lexus ES najbezpieczniejszy w swojej klasie!

Wygląda na to, że Lexus ES siódmej generacji rozpoczął podbój Europy jeszcze...
Czytaj wiecej