Reed Hastings: “pigułki to przyszłość branży rozrywkowej”

Reed Hastings – twórca Netflixa – wyznał jakiś czas temu, że przyszłości i ewentualnej płaszczyzny do rozwoju branży rozrywkowej upatruje w... środkach farmakologicznych. I się zaczęło.

Reed Hastings - twórca platformy Netflix

Nie milkną echa słów, jakie Reed Hastings wygłosił pod koniec października 2016 roku. Twórca Netflixa stwierdził wówczas, że przyszłość branży rozrywkowej leżały nie w technologii VR, a raczej w medykamentach serwujących nam fizyczne doznania. Takie postawienie sprawy ściągnęło na niego falę krytyki. Budzi bowiem skojarzenia z eksperymentami nad LSD, jakie amerykańscy naukowcy prowadzili w połowie ubiegłego wieku.

Reed Hastings oberwał między innymi za “promowanie narkotyków”, ale światopogląd odstawmy na bok. Nie zapominajmy, że to twórca Netflixa, który wyrósł z niewielkiej wypożyczalni płyt DVD założonej w latach 90-tych. Trzeba więc przyznać, że facetowi świetnie idzie uprawianie futurologii.

I choć mówienie o pigułkach, które pozwolą nam na realne przeżywanie naszych ulubionych filmów i seriali, brzmi jak coś zbyt odjechanego nawet dla twórczości science-fiction, są ludzie, którzy postanowili się nad tym pochylić.

Reed Hastings podczas jednej z konferencji, fot. Netflix
Reed Hastings podczas jednej z konferencji, fot. Netflix

O ile w branży rozrywkowej Reed Hastings może robić za guru, jego wiedza chemiczna nie jest zapewne zbyt duża. Jak się jednak okazuje, słowa CEO Netflixa odbiły się echem także w branży farmakologicznej. Na ten temat postanowił się wypowiedzieć jeden z niewielu ludzi na świecie, którzy rzeczywiście mogliby takie pigułki stworzyć…

Geoffrey Woo, o którym mowa, to absolwent Uniwersytetu Stanforda i twórca Nootrobox – jednej z najprężniej rozwijających się firm w Dolinie Krzemowej. Głównym polem jego badań są tak zwane “inteligentne leki”, które w przyszłości mają zrewolucjonizować medycynę.

Co ciekawe, Woo bardzo pozytywnie odnosi się do pomysłu, którym Reed Hastings ściągnął na siebie falę krytyki. Prezes Nootrobox twierdzi nawet, że – choć to melodia przyszłości – tego typu medykamenty zmienią świat. Mogą bowiem służyć nie tylko zabawie, ale i rozwojowi osobistemu człowieka. W jego wizjach “inteligentne pigułki” mogą nawet dać początek “ludzkim komputerom”.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Diamentowy zegarek Omega Elvisa Presleya na sprzedaż!

Zegarki to jedne z najczęściej licytowanych pamiątek po słynnych osobistościach – niebawem...
Czytaj wiecej