Reed Hastings: “pigułki to przyszłość branży rozrywkowej”

Reed Hastings – twórca Netflixa – wyznał jakiś czas temu, że przyszłości i ewentualnej płaszczyzny do rozwoju branży rozrywkowej upatruje w... środkach farmakologicznych. I się zaczęło.

Reed Hastings - twórca platformy Netflix

Nie milkną echa słów, jakie Reed Hastings wygłosił pod koniec października 2016 roku. Twórca Netflixa stwierdził wówczas, że przyszłość branży rozrywkowej leżały nie w technologii VR, a raczej w medykamentach serwujących nam fizyczne doznania. Takie postawienie sprawy ściągnęło na niego falę krytyki. Budzi bowiem skojarzenia z eksperymentami nad LSD, jakie amerykańscy naukowcy prowadzili w połowie ubiegłego wieku.

Reed Hastings oberwał między innymi za “promowanie narkotyków”, ale światopogląd odstawmy na bok. Nie zapominajmy, że to twórca Netflixa, który wyrósł z niewielkiej wypożyczalni płyt DVD założonej w latach 90-tych. Trzeba więc przyznać, że facetowi świetnie idzie uprawianie futurologii.

I choć mówienie o pigułkach, które pozwolą nam na realne przeżywanie naszych ulubionych filmów i seriali, brzmi jak coś zbyt odjechanego nawet dla twórczości science-fiction, są ludzie, którzy postanowili się nad tym pochylić.

Reed Hastings podczas jednej z konferencji, fot. Netflix
Reed Hastings podczas jednej z konferencji, fot. Netflix

O ile w branży rozrywkowej Reed Hastings może robić za guru, jego wiedza chemiczna nie jest zapewne zbyt duża. Jak się jednak okazuje, słowa CEO Netflixa odbiły się echem także w branży farmakologicznej. Na ten temat postanowił się wypowiedzieć jeden z niewielu ludzi na świecie, którzy rzeczywiście mogliby takie pigułki stworzyć…

Geoffrey Woo, o którym mowa, to absolwent Uniwersytetu Stanforda i twórca Nootrobox – jednej z najprężniej rozwijających się firm w Dolinie Krzemowej. Głównym polem jego badań są tak zwane “inteligentne leki”, które w przyszłości mają zrewolucjonizować medycynę.

Co ciekawe, Woo bardzo pozytywnie odnosi się do pomysłu, którym Reed Hastings ściągnął na siebie falę krytyki. Prezes Nootrobox twierdzi nawet, że – choć to melodia przyszłości – tego typu medykamenty zmienią świat. Mogą bowiem służyć nie tylko zabawie, ale i rozwojowi osobistemu człowieka. W jego wizjach “inteligentne pigułki” mogą nawet dać początek “ludzkim komputerom”.

Autor artykułu
More from Damian Halik

BBC zaadaptowało powieść “Anansi Boys” Neila Gaimana

Neil Gaiman nie zwalnia tempa. Najbardziej zapracowany spośród współczesnych pisarzy tym razem...
Czytaj wiecej