Rekord internetowej zbiórki na WOŚP

Miało być 1000 złotych na ostatnią skarbonkę WOŚP ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza. Efekt internetowej zbiórki zaskoczył wszystkich.

W ubiegłą niedzielę popołudniem, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz z dumą pokazywał rozliczenie swojej skarbonki. Skarbonki, z którą jak co roku kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wtedy jeszcze nikt nawet w najgorszych snach nie przypuszczał, że ten dzień skończy się w taki sposób. Chwilę później podczas „Światełka do nieba” organizowanego zawsze od 20.00 . W czasie finału WOŚP prezydent Adamowicz został raniony kilkukrotnie nożem na scenie gdańskiego Targu Węglowego. Mimo olbrzymiego wysiłku lekarzy zmarł dzień później. Te 5613 złotych i 11 groszy były ostatnimi pieniędzmi jakie zdobył jako wolontariusz. Czyżby? Paweł Adamowicz od lat był związany z wolontariatem, i to nie tylko na rzecz WOŚP. Zbierał również pieniądze i wspomagał gdańskie Hospicjum im. ks. Tadeusza Dutkiewicza. Po jego śmiercii Maitri – Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata ujawnił również, że prezydent wspierał za pomocą akcji Adopcja Serca trójkę dzieci z Afryki. Śmierć Pawła Adamowicza poruszyła cały kraj na różne sposoby.

5613,11 zł – taką kwotę udało mi się zebrać w tegorocznym 27. finał WOŚP w Gdańsku ???. Dziękuję serdecznie wszystkim,…

Opublikowany przez Pawła Adamowicza Niedziela, 13 stycznia 2019

Jedna z internautek uznała, że ostatnia skarbonka przekazana na rzecz WOŚP przez zmarłego prezydenta może być pokaźniejsza. Zainicjowała więc na platformie facebook akcję pod hasłem: „zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. Celem było zebranie tysiąca złotych aby powiekszyć ostanie rozliczenie zmarłego Pawła Adamowicza. Nie przypuszczała chyba, że akcja nakręci się do tak niebotycznych rozmiarów. Użytkownicy portalu zaczęli przekazywać wydarzenie dalej, każdy dorzucał ile mógł. Kwota rosła w niesamowitym tempie. W niedzielny wieczór, tydzień po finale WOŚP na koncie zbiórki pękł milion (!) złotych. Internauci jednak na tym się nie zatrzymali – niczym kula śnieżna kwesta pędziła i pędzi dalej. Gdy piszę te słowa (zaledwie dobę później). Czterdzieści osiem tysięcy internautów wpłaciło niesamowitą kwotę 2888494 zł (słownie: dwa miliony osiemset osiemdziesiąt osiem tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt cztery złote). Rośnie ona nadal. Przypomnijmy, że ostatni finał WOŚP zamknięto deklarowaną kwotą ponad 92 milionów złotych. Wychodzi na to, że prezydent Paweł Adamowicz, patrzący niestety już na Nas gdzieś tam z góry. Zebrał około 3% pieniędzy zebranych dla WOŚP podczas tego finału. Jurek Owsiak, będzie musiał solidnie poprawić ostatnie rozliczenie prezydenta Adamowicza.To pokazuje tylko, że dobrzy ludzie, choć ich nie ma już z nami na ziemi, z tego lepszego świata też potrafią pomóc….

Aktualizacja:
Niespełna 30 minut od napisania przeze mnie zdania z kwotą zbiórki, gdy kończę wrzucać artykuł na portal, pękł trzeci milion!

Do ostatniej skarbonki prezydenta Adamowicza można dorzucić się klikając w link poniżej:

https://www.facebook.com/donate/785858165083164/

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Zegarek Paula Newmana sprzedany. Za 17 milionów dolarów.

Gdy padła informacja o licytacji Rolexa Daytony należącej do aktora, wiadomo było,...
Czytaj wiecej