Czytnik e-booków, na którym możesz rysować!

reMarkable
reMarkable
Bo kto powiedział, że e-papier służy tylko do czytania? To samo pytanie zadała sobie firma reMarkable, tworząc coś w rodzaju tabletu z wyświetlaczem e-ink.

Bo kto powiedział, że e-papier służy tylko do czytania? To samo pytanie zadała sobie firma reMarkable, tworząc coś w rodzaju tabletu z wyświetlaczem e-ink.

Urządzenie reMarkable właściwie trudno zdefiniować. Posiada konstrukcję e-booka, ale też i rysik i funkcje tabletu. Nie jest to, wbrew pozorom, urządzenie jedyne w swoim rodzaju. E-papierowe tablety to przygoda, w której uczestniczyła chociażby firma Sony. Jednak e-papier w tamtych czasach oferował bardzo niskie wartości odświeżania, przez co te urządzenia nie były wygodne w użyciu.

reMarkable radzi sobie z tym poprzez wyświetlacz, który jest nazwany przez producenta „Canvas”. Ów 10,3-calowy ekran ma bardzo niskie, jak na tę technikę, opóźnienia, sięgające 55 ms. A więc tyle, co telewizor z niższej półki. A to oznacza, że możesz na nim szkicować i właściwie od razu zobaczyć efekt swojej pracy, bez opóźnień.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=34I27KPZM6g]

Samo urządzenie posiada 8 GB pamięci masowej i jednogigahercowy procesor ARM A9. Sprzętem zarządza dystrybucja Linuxa o nazwie Codex. Całość waży 350 gramów, a więc niewiele więcej od iPada mini. Czas pracy na akumulatorze? Jak twierdzi producent: „kilka dni”. Urządzenie jest dostępne w cenie 379 dolarów.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung prezentuje Gear Fit2 Pro i Gear Sport, chce być przyjacielem każdego sportowca

Gear Sport i Gear Fit2 Pro, najnowsze zegarki i opaski firmy Samsung,...
Czytaj wiecej