“Testament”: Joanna Chyłka po raz siódmy!

"Testament" - Remigiusz Mróz (maladomaczyta.blogspot.com)
"Testament" - Remigiusz Mróz (maladomaczyta.blogspot.com)
Joanna Chyłka, największa indywidualistka warszawskiej palestry, wraca w siódmym tomie swoich przygód. "Testament" to kolejna brawurowa opowieść o przygodach słynnej już prawniczki oraz jej otoczenia, bo o przyjaciołach trudno mówić.

Remigiusz Mróz już po raz kolejny w tym roku rzuca na rynek księgarski powieść, która z miejsca wchodzi do czołówki zestawień bestsellerów. Od premiery minęło niecałe dwa tygodnie, a Testament nadal utrzymuje się w samym czubie zestawień Empiku. Na pewno jest to wynikiem doskonałej prozy, znanego już nazwiska, ale i wyrazistej postaci Joany Chyłki. Można o niej spokojnie już rzec, że jest najsłynniejszą polską prawniczką w literaturze.

Tym razem do Chyłki zgłasza się znany warszawski lekarz ginekolog, z którego usług miała okazję wcześniej korzystać pani adwokat. Ów medyk otrzymał dość niespodziewanie dość pokaźny spadek od jednej ze swych pacjentek. Dziwne jest to o tyle, że nie było pomiędzy nimi żadnej zażyłości – kobieta pojawiła się na wizycie u ginekologa jeden, jedyny raz. W skład spadku wchodzi dość zapuszczona nieruchomość. Przeszła na własność pacjentki lata temu podczas reprywatyzacji. Podczas rekonesansu na miejscu lekarz przeżywa kolejny szok – na terenie rudery odkrywa zwłoki w dość zaawansowanym stadium rozkładu. Nieco później do jego drzwi puka policja chcąca go aresztować.

Remigiusz Mróz (tvn24.pl)
Remigiusz Mróz (tvn24.pl)

Chyłka, zaabsorbowana obroną innego klienta, początkowo obawia się przyjęcia sprawy . Jednak gdy okazuje się, że lekarz mógłby jej pomóc wyciągnąć obecnego klienta z więzienia, bierze sprawę ginekologa. Tymczasem okazuje się, że przeszłość tajemniczej spadkodawczyni jest dość mroczna i mocno skomplikowana.

Wydawałoby się, że tematu Chyłki nie można już bardziej wyeksploatować. Tymczasem Remigiusz Mróz wraca z kolejnymi pomysłami, które nie pozwalają Czytelnikom znudzić się ekscentryczną prawniczką. Znów mamy wpleciony, głośny i aktualny temat (reprywatyzacje), morderstwo w tle i skomplikowane koneksje między bohaterami. Jak z tej sprawy wyjdzie Chyłka? Czy Zordon podejdzie wreszcie do egzaminu aplikanckiego? Co knuje Langer i jaką „Petardę” przyszykował nam autor na koniec siódmego tomu serii o Chyłce?

Na te pytania najlepiej można odpowiedzieć kierując się do księgarni po „Testament” Remigiusza Mroza.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Sześć dekad Stodoły

Przez lata była oknem na świat muzyczny zachodu dla młodzieży, w niej...
Czytaj wiecej