“Testament”: Joanna Chyłka po raz siódmy!

"Testament" - Remigiusz Mróz (maladomaczyta.blogspot.com)
"Testament" - Remigiusz Mróz (maladomaczyta.blogspot.com)
Joanna Chyłka, największa indywidualistka warszawskiej palestry, wraca w siódmym tomie swoich przygód. "Testament" to kolejna brawurowa opowieść o przygodach słynnej już prawniczki oraz jej otoczenia, bo o przyjaciołach trudno mówić.

Remigiusz Mróz już po raz kolejny w tym roku rzuca na rynek księgarski powieść, która z miejsca wchodzi do czołówki zestawień bestsellerów. Od premiery minęło niecałe dwa tygodnie, a Testament nadal utrzymuje się w samym czubie zestawień Empiku. Na pewno jest to wynikiem doskonałej prozy, znanego już nazwiska, ale i wyrazistej postaci Joany Chyłki. Można o niej spokojnie już rzec, że jest najsłynniejszą polską prawniczką w literaturze.

Tym razem do Chyłki zgłasza się znany warszawski lekarz ginekolog, z którego usług miała okazję wcześniej korzystać pani adwokat. Ów medyk otrzymał dość niespodziewanie dość pokaźny spadek od jednej ze swych pacjentek. Dziwne jest to o tyle, że nie było pomiędzy nimi żadnej zażyłości – kobieta pojawiła się na wizycie u ginekologa jeden, jedyny raz. W skład spadku wchodzi dość zapuszczona nieruchomość. Przeszła na własność pacjentki lata temu podczas reprywatyzacji. Podczas rekonesansu na miejscu lekarz przeżywa kolejny szok – na terenie rudery odkrywa zwłoki w dość zaawansowanym stadium rozkładu. Nieco później do jego drzwi puka policja chcąca go aresztować.

Remigiusz Mróz (tvn24.pl)
Remigiusz Mróz (tvn24.pl)

Chyłka, zaabsorbowana obroną innego klienta, początkowo obawia się przyjęcia sprawy . Jednak gdy okazuje się, że lekarz mógłby jej pomóc wyciągnąć obecnego klienta z więzienia, bierze sprawę ginekologa. Tymczasem okazuje się, że przeszłość tajemniczej spadkodawczyni jest dość mroczna i mocno skomplikowana.

Wydawałoby się, że tematu Chyłki nie można już bardziej wyeksploatować. Tymczasem Remigiusz Mróz wraca z kolejnymi pomysłami, które nie pozwalają Czytelnikom znudzić się ekscentryczną prawniczką. Znów mamy wpleciony, głośny i aktualny temat (reprywatyzacje), morderstwo w tle i skomplikowane koneksje między bohaterami. Jak z tej sprawy wyjdzie Chyłka? Czy Zordon podejdzie wreszcie do egzaminu aplikanckiego? Co knuje Langer i jaką „Petardę” przyszykował nam autor na koniec siódmego tomu serii o Chyłce?

Na te pytania najlepiej można odpowiedzieć kierując się do księgarni po „Testament” Remigiusza Mroza.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Solaris testuje megatrolejbus

Od początku czerwca Solaris testuje w Gdyni najdłuższy trolejbus w Europie. Solaris...
Czytaj wiecej