Wilcza 50 – nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy

Od 5 maja 2016 na gości czeka restauracja Wilcza 50, w której stanowisko Chefa Kuchni objął Sebastian Olma, jeden z najzdolniejszych kucharzy młodego pokolenia.

Od 5 maja 2016 na gości czeka restauracja Wilcza 50, w której stanowisko Chefa Kuchni objął Sebastian Olma, jeden z najzdolniejszych kucharzy młodego pokolenia.

Nowopowstały koncept to miejsce z autorską kuchnią Olmy, opierającą się na polskich, regionalnych produktach. To ukłon w kierunku sezonowych składników, pochodzących z rodzimych rzek, morza, lasów i pól. Stąd – jak zapewnia sam Chef – szczególna dbałość w doborze dostawców, którzy mają zapewnić najwyższej jakości produkty z kraju i z zagranicy.

Foto: Matriały Prasowe Wilcza 50

Menu, które serwowane będzie na Wilczej 50 to karta główna i oferta lunchowa, która zawsze ma zawierać: 3 przystawki, 3 dania główne i 2 desery do wyboru. W menu głównym, wśród przystawek znajdą się m.in.: chłodnik z zielonego groszku z kozim serem, smażone foie gras z gruszką i rokitnikiem, tatar wołowy i podroby. Dania główne to polskie ryby i mięsa, a w tym: królik z komosą ryżową, smardzami, bobem i sosem maślanym, polędwica wołowa ze szpinakiem, szpikiem kostnym i puree ziemniaczanym, ale i kaczka w tradycyjnej oprawie czy filet z sandacza. Zarówno w lunchu, jak i w karcie regularnej znajdą się dania bezmięsne. Menu jest oczywiście sezonowe.

Managerem restauracji został Jakub Wańkowicz, który ostatnie kilkanaście lat spędził w Wielkiej Brytanii. Tam zdobywał swoje doświadczenia w gastronomii. Ostatnie lata to stanowisko Głównego Managera w gwiazdkowych restauracjach w Londynie i Yorku.

Foto: Matriały Prasowe Wilcza 50

Kartę win, które podkreślą serwowane dania, współtworzyła Magdalena Górska, na stałe przebywająca w Londynie. Jej bogate doświadczenia zawodowe to między innymi sommelier w restauracjach Gordona Ramsaya, w tym w luksusowym 5* hotelu Claridge’s w samym sercu Mayfair czy w hotelu Savoy. Obecnie manager restauracji Richarda Corrigana.

Sam Chef – Sebastian Olma to jeden z najzdolniejszych kucharzy młodego pokolenia. Pochodzi z Bielska-Białej, gdzie zdobył gastronomiczne wykształcenie i pierwsze doświadczenia zawodowe.  Przełomowym momentem w jego karierze zawodowej był wyjazd do Wielkiej Brytanii. Jego pierwsza praca to londyńska restauracja „Brasserie Chez’gerard”, specjalizująca się w prostej kuchni francuskiej. Odwaga i ambicja młodego kucharza zaprowadziły go do kompanii Gordona Ramseya i jego flagowej restauracji w zabytkowym hotelu Claridge’s – restauracji mieszczącej 80 gości, w której serwowano dania kuchni francuskiej i brytyjskiej. Spędził w niej rok.

Następnie swoje umiejętności rozwijał w takich restauracjach jak: Pied a Terre 1*, Esporta Chiswick Club czy Carluccio’s. Ostatnim i najważniejszym miejscem podczas całego pobytu na Wyspach była restauracja Toma Aikens’a 1* – ikony brytyjskiej kuchni. Rok pod jego rządami okazał się przełomowy pod względem doskonalenia warsztatu, technik kulinarnych, poznawania połączeń smakowych, jak i samej kultury pracy. To pozwoliło młodemu kucharzowi wejść na zupełnie inny poziom gotowania i rozpocząć nowy rozdział w jego życiu.

W 2014 r. wrócił do kraju, aby wziąć udział w najpopularniejszym kulinarnym show telewizyjnym – Top Chef. Charyzma, poczucie humoru, ale przede wszystkim umiejętności, sprawiły, że już od pierwszych odcinków programu wyróżniał się na tle pozostałych, stając się niekwestionowanym faworytem i ostatecznie zwycięzcą.

Po programie podjął pracę w restauracji Kafe Zielony Niedźwiedź na warszawskim Powiślu, która w zaledwie dwa miesiące po objęciu przez niego stanowiska Chefa Kuchni, otrzymała tytuł „Knajpy Roku 2014” w plebiscycie Gazety Wyborczej. Pod jego rządami otrzymała również rekomendację Slow Food Polska, Grand Award – 3 widelce w plebiscycie 100 Poland Best Restaurants oraz dwie czapki i 14 punktów w II edycji przewodnika Gault&Millau.

Koncept restauracyjny Wilczej 50 zostanie poszerzony o kawiarnię, gdzie od godzin porannych serwowana będzie kawa z wypiekami i lekkie śniadania.

Restauracja otwarta będzie od poniedziałku do niedzieli, w godzinach:

Poniedziałek: 16:00 – 23:00
Wtorek – piątek: 9:00 – 23:00
Sobota – niedziela:  12:00 – 23:00

Foto: Matriały Prasowe Wilcza 50

 

 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Hatchaback CT po lifcie. Jak zmienił się hybrydowy kompakt klasy premium?

Targi we Frankfurcie miały dwie premiery. Obok NXa, zaprezentowano udoskonaloną wersję CT...
Czytaj wiecej