Restauracja ZONI w finale World Interiors News Awards’19

Restauracja ZONI
Restauracja ZONI
Industrialne wnętrza warszawskiej restauracji ZONI trafiły na shortlistę prestiżowego konkursu World Interiors News Awards, co już czyni ją jednym z najlepszych lokali na świecie pod względem wystroju wnętrz. Smaczku tej nominacji dodaje fakt, że zaledwie 16% wszystkich wyróżnień stanowią europejskie projekty.

World Interiors News Awards to prestiżowy i zakrojony na szeroką skalę konkurs architektoniczny. Przygotowując shortlistę, grono ekspertów w dziedzinie projektowania wnętrz przedziera się przez setki projektów, by do ostatecznej potyczki wybrać te najlepsze. Je zaś dzieli się na 10 kategorii, pośród których wydzielono dodatkowo 29 podkategorii. W sumie jury ma w tym roku do ocenienia 90 wnętrz oraz kolejnych kilkadziesiąt nominacji w kategoriach produktowych, których jeszcze nie ogłoszono. Wśród tych wszystkich projektów zaledwie 16% stworzono w Europie, zatem ZONI znajduje się w doborowym towarzystwie. Jeśli natomiast chodzi o bezpośrednią konkurencję wśród restauracji, shortlista w tej kategorii liczy tylko siedem projektów.

Przestronne wnętrza restauracji ZONI
Przestronne wnętrza restauracji ZONI

Nie powinno jednak dziwić, że restauracja ZONI zachwyca wizualnie (choć nie tylko). Lokal mieści się w Centrum Praskim Koneser. To nowoczesne oblicze dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek “Koneser”, na której terenach dziś toczy się kulturalne życie Pragi-Północ. Projekt powierzono natomiast Mirosławowi Nizio – cenionemu na świecie architektowi, który specjalizuje się w rewitalizacjach i projektach muzealnych. Jego doświadczenie było więc kluczowym elementem w urządzaniu restauracji wpisującej się w industrialny klimat tego miejsca. Połączenie stylowego wnętrza z wyborną kuchnią Michała Gniadka i nawiązującym do historii budynku szerokim wyborem wódek z całego świata czyni ZONI wyjątkowym punktem na kulinarnej mapie Warszawy… A jak widać po nominacjach do World Interiors News Awards – także świata.

Wnętrza restauracji ZONI
Wnętrza restauracji ZONI

W konkursie głównym ZONI zmierzy się z australijskim C.C. Babcoq; restauracją John Anthony z Hongkongu; austriackim K+K am Waagplatz; Terrą w hotelu Waldorf Astoria na Malediwach; chińskim Song Chinese Cuisine oraz meksykańskim MUCHO. Każdy z tych lokali reprezentuje zupełnie inną stylistykę, zatem konkurencja będzie olbrzymia. Pracownia Nizio Design nie jest jednak bez szans, a już sama nominacja to ich wielki sukces. Oficjalne rozstrzygnięcia w kwestii nagród poznamy 24 października podczas uroczystej gali World Interiors News Awards w Londynie.

Stylowy, industrialny wystrój restauracji autorstwa Mirosława Nizio
Stylowy, industrialny wystrój restauracji autorstwa Mirosława Nizio
Autor artykułu
More from Damian Halik

“Suicide Squad” byłby lepszy, gdyby nakręcił go Tarantino?

Od dawna wiadomo, że DC nie radzi sobie z przenoszeniem swoich komiksów...
Czytaj wiecej