Restauracja ZONI w finale World Interiors News Awards’19

Restauracja ZONI
Restauracja ZONI
Industrialne wnętrza warszawskiej restauracji ZONI trafiły na shortlistę prestiżowego konkursu World Interiors News Awards, co już czyni ją jednym z najlepszych lokali na świecie pod względem wystroju wnętrz. Smaczku tej nominacji dodaje fakt, że zaledwie 16% wszystkich wyróżnień stanowią europejskie projekty.

World Interiors News Awards to prestiżowy i zakrojony na szeroką skalę konkurs architektoniczny. Przygotowując shortlistę, grono ekspertów w dziedzinie projektowania wnętrz przedziera się przez setki projektów, by do ostatecznej potyczki wybrać te najlepsze. Je zaś dzieli się na 10 kategorii, pośród których wydzielono dodatkowo 29 podkategorii. W sumie jury ma w tym roku do ocenienia 90 wnętrz oraz kolejnych kilkadziesiąt nominacji w kategoriach produktowych, których jeszcze nie ogłoszono. Wśród tych wszystkich projektów zaledwie 16% stworzono w Europie, zatem ZONI znajduje się w doborowym towarzystwie. Jeśli natomiast chodzi o bezpośrednią konkurencję wśród restauracji, shortlista w tej kategorii liczy tylko siedem projektów.

Przestronne wnętrza restauracji ZONI
Przestronne wnętrza restauracji ZONI

Nie powinno jednak dziwić, że restauracja ZONI zachwyca wizualnie (choć nie tylko). Lokal mieści się w Centrum Praskim Koneser. To nowoczesne oblicze dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek “Koneser”, na której terenach dziś toczy się kulturalne życie Pragi-Północ. Projekt powierzono natomiast Mirosławowi Nizio – cenionemu na świecie architektowi, który specjalizuje się w rewitalizacjach i projektach muzealnych. Jego doświadczenie było więc kluczowym elementem w urządzaniu restauracji wpisującej się w industrialny klimat tego miejsca. Połączenie stylowego wnętrza z wyborną kuchnią Michała Gniadka i nawiązującym do historii budynku szerokim wyborem wódek z całego świata czyni ZONI wyjątkowym punktem na kulinarnej mapie Warszawy… A jak widać po nominacjach do World Interiors News Awards – także świata.

Wnętrza restauracji ZONI
Wnętrza restauracji ZONI

W konkursie głównym ZONI zmierzy się z australijskim C.C. Babcoq; restauracją John Anthony z Hongkongu; austriackim K+K am Waagplatz; Terrą w hotelu Waldorf Astoria na Malediwach; chińskim Song Chinese Cuisine oraz meksykańskim MUCHO. Każdy z tych lokali reprezentuje zupełnie inną stylistykę, zatem konkurencja będzie olbrzymia. Pracownia Nizio Design nie jest jednak bez szans, a już sama nominacja to ich wielki sukces. Oficjalne rozstrzygnięcia w kwestii nagród poznamy 24 października podczas uroczystej gali World Interiors News Awards w Londynie.

Stylowy, industrialny wystrój restauracji autorstwa Mirosława Nizio
Stylowy, industrialny wystrój restauracji autorstwa Mirosława Nizio
Autor artykułu
More from Damian Halik

“Fire (Pożar)”, czyli David Lynch w formie

Po wielu latach oczekiwania fani genialnego reżysera w końcu zobaczyli "Fire (Pożar)"....
Czytaj wiecej