Rewolwer Elvisa na sprzedaż

Pamiątki po znanych postaciach są mocno rozrywane, zwłaszcza gdy chodzi o Króla Rock&Rolla. Właśnie wystawiono na sprzedaż rewolwer Elvisa.

Pamiątki po znanych postaciach są mocno rozrywane, zwłaszcza gdy chodzi o Króla Rock&Rolla. Właśnie wystawiono na sprzedaż rewolwer Elvisa.

Pomimo że Elvisa Presleya nie ma wśród nas od niemal czterdziestu lat, jego legenda jest wiecznie żywa. Zwłaszcza, że niektórzy jego fani są święcie przekonani, że Król nadal żyje. Nic dziwnego, że gdy na horyzoncie pojawi się najmniejszy drobiazg z nim związany rzesze ludzi są zainteresowani wejściem w posiadanie czegokolwiek co może dać im jego cząstkę na własność. Niedawno na portalu http://momentsintime.com na którym umieszczane są ogłoszenia wszelkiego rodzaju „białych kruków” pojawił się rewolwer znanej firmy Smith & Wesson który jako nowy zakupił sam Elvis.

Broń w USA ma trochę inne znaczenie niż w Europie i jest o wiele łatwiej dostępna. Znaczna większość Amerykanów traktuje rewolwery, pistolety, a nawet strzelby i karabiny jako artykuły użytku codziennego, czy zwykłe wyposażenie domu. Smith & Wessona .357 magnum o numerze seryjnym 688344 Presley kupił w sklepie Kerr’s Sporting Goods (Artykuły Sportowe Kerra) w Beverly Hills 6 listopada 1970 roku. Nawet pomijając właściciela rewolwer jest wyjątkowy sam w sobie. Korpus, lufa i bębenek są bogato grawerowane i zdobione złotem oraz srebrem. Znajdują się na nim wizerunki niedźwiedzia, rysia, łosia, pumy i pantery. Okładki rękojeści wykonano z kości słoniowej i wyrzeźbiono na nich postacie jelenia i antylopy. Do kompletu jest zapinana skórzana kabura z imieniem Presleya. Co ciekawe Król nie nacieszył się nim zbyt długo, bo już na początku grudnia podarował go Spiro Agnew, ówczesnemu wiceprezydentowi Stanów Zjednoczonych. Potem, ze względu na jego problemy z prawem wrócił do Elvisa, a następnie trafił do Szeryfa z hrabstwa Shelby Gene Barksdale’a. Cena rewolweru Elvisa nie jest znana, wiadomo jedynie że pięć lat temu był oferowany na sprzedaż za 275 tysięcy dolarów.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Klasyczny Koneser – zabytkowe auta w sercu Pragi.

Już 7 lipca w Centrum Praskim Konseser odbędzie się Klasyczny Koneser –...
Czytaj wiecej