Nic cię już nie zaskoczy? To patrz na ten inteligentny… kosz na śmieci

rezzi smartcan
Kiedy już myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko, jakiś kreatywny przedsiębiorca szybko wyprowadza nas z błędu. Inteligentny kosz na śmieci SmartCan zadba o to, byś nigdy nie przegapił wywózki śmieci.

Z tej innowacji raczej nie skorzystają osoby mieszkające w blokach czy apartamentowcach. Ale jeżeli masz dom jednorodzinny lub willę i musisz pamiętać, że po twoje odpady raz na jakiś czas przyjeżdża śmieciarka – to co innego. Zwłaszcza jeśli lenistwo czy roztargnienie nie są ci obce.

SmartCan to dzieło Andrewa Murraya i jego firmy o nazwie Rezzi. Jeszcze nie ma go w sprzedaży – trwają nadal testy tego urządzenia. Ów robot – bo prawdopodobnie do tej grupy urządzeń należy zakwalifikować SmartCana – ma jednak w przeciągu najbliższych miesięcy pojawić się w obrocie. Podobno nie będzie przesadnie drogi, choć Rezzi nadal nie chce podać nawet jego przybliżonej ceny.

Rezzi SmartCan wyniesie śmieci za ciebie.

W przeciwieństwie do większości inteligentnych robotów SmartCan jest niezwykle praktyczny. Uwalnia nas bowiem od obowiązku targania kosza na śmieci na krawężnik przed naszym domem. Używanie SmartCana jest banalnie proste. Urządzenie składa się z dwóch stacji dokujących. Jedną umieszczamy na naszej posesji w miejscu, w którym ma stać śmietnik na co dzień. Drugą na krawężniku w miejscu, w którym śmieciarka odbiera odpady. No i sam zrobotyzowany śmietnik. Acha, no i jeszcze aplikacja mobilna do obsługi tego całego ustrojstwa.

rezzi smartcan

Jak prawdopodobnie się już domyślacie, inteligentny śmietnik jest w stanie pokonać samodzielnie drogę od jednej stacji dokującej do drugiej. Aplikacja mobilna służy do programowania harmonogramu wywozu nieczystości – a więc by SmartCan wiedział kiedy przyjeżdżają dzielni panowie i panie, by odebrać nasze śmieci.

W całym tym wynalazku jest tylko jeden problem. Za to istotny.

SmartCan nie potrafi sam otwierać drzwi. Przecież to w zasadzie kosz na śmieci na kółeczkach i z silniczkiem. Robot zawiezie więc nasze odpady do punktu odbioru pod warunkiem, że otworzymy mu furtkę lub bramę. W wielu krajach mieszkańcy nie mieliby z tym problemu. Niestety doświadczenie uczy, że w Polsce nadal trzeba uważać na cwaniaków – wszak okazja czyni złodzieja. Cóż, może SmartCan 2 będzie dla nas bardziej użyteczny…


Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung The Terrace. Czyli mecze, seriale i gry wideo na świeżym powietrzu

Albo telewizor wysokiej jakości, albo sprzęt, którego nie szkoda wystawić na szkodliwe...
Czytaj wiecej