Riesling Weeks 2019 – Tygodnie Rieslinga…

W dniach 6-26 maja 2019roku, na terenie całej Polski, odbędzie się już piąta edycja Riesling Weeks, wydarzenia mającego na celu promocję niemieckiego Króla Win. Celem wiosennej kampanii jest promowanie jakości i wspaniałego smaku niemieckiego Rieslinga. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona w ponad 300 lokalizacjach 60 miast Polski, a udział w niej wezmą restauracje, winebary oraz sklepy specjalistyczne.

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian winorośli, która od kilku lat przeżywa renesans na światową skalę. Bez wątpienia można mówić o Niemczech, jako ojczyźnie Rieslinga. W niemieckich winnicach o powierzchni ponad 23 tys. hektarów wciąż jeszcze rodzi się niemal 60 procent wszystkich winogron tej odmiany na Ziemi. Palatynat, Hesja Nadreńska i Mozela to trzy największe na świecie regiony produkcyjne rieslingów. Jak chyba u żadnej innej odmiany winorośli, charakter Rieslinga nie zależy w, tak ogromnym stopniu od gleby, na której rośnie. Ciężkie gleby gliniaste akcentują aromaty cytrusów, kolorowy piaskowiec nadaje winom niuans moreli. Gleby łupkowe, podkreślają natomiast nuty mineralne, niekiedy przywodzące na myśl krzemień.

Miłośnicy Rieslinga będą mieli okazję uczestniczyć już w piątej, organizowanej przez Niemiecki Instytut Wina (organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego na świecie), ogólnopolskiej akcji Riesling Weeks, która odbędzie się w dniach od 6 do 26 maja 2019 roku. Partnerzy akcji przygotowali moc atrakcji, od promocji cenowych i rabatów, warsztatów winiarskich, specjalnych kart menu, degustacji komentowanych, warsztatów, spotkań z producentami, aż po wieczory filmowe, a wszystko to, w niejednokrotnie wyjątkowych miejscach. Będzie to wyjątkowa okazja, by poznać różne oblicza króla białych wina. Tak znakomita winorośl pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako Sekt, lekki Kabinett, szlachetny Spätlese oraz wytrawny towarzysz potraw.

Podczas akcji promocyjnej „Riesling Weeks”, na miłośników Rieslinga będzie czekało ponad 300 lokalizacji w 60 miastach Polski.

Miejsca, które warto odwiedzić podczas Tygodni Rieslinga

Winebars i Restauracje (zobacz aktywną mapę)

Sklepy i Importerzy (zobacz aktywną mapę)

Warto również śledzić na bieżąco zakładkę „Spotkania z Rieslingiem” gdzie będą ukazywały się informacje o degustacjach komentowanych, spotkaniach z Rieslingiem, kolacjach degustacyjnych, spotkaniach z producentami oraz warsztatami. To wszystko w 60 miastach w całej Polsce!.

Bogata oferta uczestniczących w akcji partnerów oraz wszelkie informacje dotyczące Riesling Weeks, znajdują się na stronie internetowej www.riselingweeks.pl

Prost!

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Riesling Weeks – Lorcher Kapellenberg Spätlese 2018 w azjatyckiej kuchni…

Ogólnopolska kampania Riesling Weeks 2019, szybkimi krokami dobiega końca. W ciągu ostatniego...
Czytaj wiecej