Riesling Weeks 2021 – niech żyje Król Riesling!

Riesling Weeks 2021, Olaf Kuziemka
Riesling Weeks 2021, fot. Olaf Kuziemka
To już siódma edycja corocznego święta na cześć niepodzielnie panującego Króla Rieslinga! W tym roku ogólnopolska akcja organizowana przez Niemiecki Instytut Wina potrwa do 31 lipca.

Celem corocznego wydarzenia, które doczekało się już siódmej edycji, jest promocja jakościowego rieslinga oraz innych win z Niemiec. W tym okresie podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach na terenie całego kraju można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach. Jak co roku miejsca biorące udział w Riesling Weeks 2021 przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe oraz rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, konkursy, a nawet wieczory filmowe.

Riesling Weeks 2021, Olaf Kuziemka

Akcja prowadzona jest w wielu miastach Polski – w sumie w około trzystu lokalizacjach. Bogatą ofertę uczestniczących w niej restauracji, winebarów, sklepów specjalistycznych oraz organizowanych przez nie wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej Riesling Weeks 2021. Polecam też zajrzeć do interaktywnych map z winebarami i restauracjami oraz sklepami i importerami zaangażowanymi w akcję.

W tym roku wydarzenie po raz pierwszy wsparł też nowy patron medialny – Finebite wraz ze swoim nowym projektem Winebite. Dzięki współpracy w ramach Riesling Weeks 2021 będzie można rezerwować kolacje i degustacje poprzez znaną wszystkim aplikację. Organizatorzy szykują również kilka wspólnych niespodzianek!

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli

Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach – jako musujący Sekt, lekki Kabinett czy szlachetne Spätlese. Tworzone z tej odmiany wina dostępne są w każdym stylu: od wytrawnych, przez półwytrawne, aż po słodkie. Riesling jest również świetnym towarzyszem wielu potraw – w szczególności dań z ryb, drobiu, ale też dań kuchni azjatyckiej i deserów. Więcej możecie o nim przeczytać między innymi w artykułach: “Wszechstronność Rieslinga”, “Winie w wielkim mieście”, “Rieslingowym zawrocie głowy” oraz tekście o wiosennych klimatach z Bone Dry.

Niemcy są największym producentem rieslinga. Powierzchnia tamtejszych upraw wynosi ponad 24 049 hektarów, co stanowi około 60% wszystkich upraw tej winorośli na świecie. Najwięcej rieslinga uprawia się w Palatynacie, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Letnią akcję promocyjną Riesling Weeks 2021 organizuje Niemiecki Instytut Wina. Od kilkunastu lat działa on na rzecz promocji wina niemieckiego. Miłośników rieslinga zapraszam więc na najlepszy wakacyjny adres, jakim jest strona Riesling Weeks 2021. Warto również śledzić zakładkę Wydarzenia. Ukazują się tam informacje o degustacjach komentowanych, spotkaniach z rieslingiem, kolacjach degustacyjnych, spotkaniach z producentami oraz warsztatach.

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Cricova – w podziemnym mieście winnych piwnic

Nie poznasz Mołdawii nie próbując jej wina. I choć nam Polakom wina...
Czytaj wiecej