Riesling Weeks!

W dniach od 8 do 28 maja br., Niemiecki Instytut Wina wraz z partnerami z całej Polski, organizuje trzecią już edycję Tygodni Rieslinga. W akcji wezmą udział restauracje, winebary oraz sklepy specjalistyczne. Celem wiosennej kampanii jest promowanie jakości i wspaniałego smaku niemieckiego Rieslinga.

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian winorośli, która od kilku lat przeżywa renesans w skali światowej. Także z punktu widzenia kuchni polskiej i jej gamy smaków, Riesling na polskich stołach powinien zostać stałym bywalcem. Potrafi w wyjątkowy sposób udoskonalić kiszoną kapustę, młodą kapustę z koperkiem i kminkiem, a także zakąski podawane z sosami chrzanowym lub koperkowym. Jest także idealny do tatara wołowego, gołąbków w sosie pomidorowym czy ryb słodkowodnych.

Wiosenna promocja obejmie swoim zasięgiem całą Polskę, a miłośnicy Rieslinga będą mogli skorzystać między innymi z bezpłatnych degustacji, warsztatów oraz szkoleń winiarskich, kolacji z Rieslingiem, jak również z atrakcyjnych ofert i rabatów na zakup niemieckiego Króla Win. Akcja zostanie przeprowadzona w około 200 miejscach. Promocje odbędą się w prawie 30 miastach od Świnoujścia, aż do Rzeszowa. Informacje o miejscach znajdziecie tutaj.

W tym roku również blog www.powinowaci.pl objął patronatem medialnym RIESLING WEEKS, więc na fanpage’u na Facebook’u oraz w zakładce na blogu Co Gdzie Kiedy miłośnicy Rieslinga będą mieli najświeższe informacje o imprezach związanych z tym wydarzeniem.

Zapraszam miłośników wina niemieckiego do skosztowania najlepszych Rieslingów! Prost!

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Vin Santo – włoska słodycz z Toskanii

Vin Santo uważane jest za symbol toskańskiej tradycji winiarskiej i po dziś...
Czytaj wiecej