Rozszerzona rzeczywistość wkrótce w modelach Lexusa?

Toyota patentuje rozwiązanie znane z koncepcyjnego modelu LF-FC

Toyota patentuje rozwiązanie znane z koncepcyjnego modelu LF-FC.

Wnętrze Lexusa LF-FC

Toyota opatentowała projekt rozszerzonej rzeczywistości, jaka ma się pojawić na przednich szybach jej aut. Pantent podobny jest do rozwiązania zaprezentowanego w koncepcyjnym modelu LF-FC.

Patent Toyoty działa w sposób zbliżony do znanych już HUD, prezentując informacje kierowcy, nie rozpraszając przy tym jego uwagi. Nowe rozwiązanie wykorzystuje system ECU, który analizuje ruch kierownicy i prędkość jazdy. Dodatkowa przednia kamera, rozpoznaje pasy na jezdni, a wewnętrzna śledzi punkt widzenia kierowcy. Łącząc wszystkie zbierane w tym samym momencie dane, system dostosowuje obraz rozszerzonej rzeczywistości do wzroku kierowcy. Nawet najmniejszy ruch ciała, powoduje przesunięcie projektowanych treści w miejsce najlepsze dla użytkownia auta.
Lexus
Przednia szyba Lexusa LF-FC
Dla poprawy bezpieczeństwa, obraz rozszerzonej rzeczywistości współgra z szerokością auta. Dzięki temu kierowcy łatwiej jest zachować poczucie właściwej odległości i pozycji wobec pasów ruchu. Wraz ze wzrostem prędkości, wyświetlane dane zmniejszają się i unoszą w górę – to z uwagi na to, że wzrok sięga coraz dalej wraz z przyspieszaniem.
Na filmie, przygotowanym przez Lexusa, widać jak działa rozszerzona rzeczywistość w koncepcyjnym modelu LF-FC:
https://www.youtube.com/watch?v=m_U_IVxy34k
Tagi wpisu
,
Autor artykułu
More from Krzysiek Bukowski

Hipnotyzujące kinetyczne rzeźby Anthona Howe

Anthony Howe i tworzone przez niego rzeźby przykuwają uwagę na całym świecie....
Czytaj wiecej