S. Pellegrino Young Chef 2019-2020 – zgłoszenia do 30 kwietnia!

S.Pellegrino Young Chef 2019-2020; źródło: http://www.sanpellegrinoyoungchef.com/
S. Pellegrino Young Chef, czyli jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych kucharzy, właśnie prowadzi nabór do kolejnej edycji. Wsparcie mentorów z najlepszych restauracji na świecie oraz możliwość zaistnienia na międzynarodowej arenie to duża szansa dla młodych, aspirujących szefów kuchni. Zgłoszenia można składać do 30 kwietnia.

Włoska marka S.Pellegrino organizuje kolejną, czwartą już edycję konkursu kulinarnego dla młodych kucharzy – S. Pellegrino Young Chef 2019-2020. Właśnie trwa etap zgłoszeń do konkursu. Po zamknięciu rekrutacji organizatorzy ujawnią listy zakwalifikowanych z danych regionów, którzy będą walczyć o przejście do finałowej fazy konkursu w regionalnych półfinałach.

Podobnie jak w poprzednich latach, podczas Wielkiego Finału jury przyzna jednemu z finalistów tytuł S.Pellegrino Young Chef 2020. W skład jury co roku wchodzi siedmiu szefów kuchni. Zawsze są to znane i cenione autorytety kulinarnego świata.

Zwycięski szef kuchni oceniany jest według tak zwanych Złotych Zasad. W ich skład wchodzą wyjątkowe umiejętności techniczne, kreatywność, a także umiejętność zaprezentowania przez kucharza wizji własnego wkładu w świat gastronomii. 

Oprócz głównej nagrody – tytułu S.Pellegrino Young Chef 2020 – przyznane zostaną też dodatkowe wyróżnienia. Uczestnicy będą mieli szansę na zdobycie nagrody przyznawanej przez społeczność internetową – Fine Dining Lovers Food For Thought Award, nagrody S.Pellegrino Award for Social Responsibility (za danie najlepiej oddające zasady zrównoważonego rozwoju w gastronomii) oraz Acqua Panna Award for Connection in Gastronomy (danie najlepiej odzwierciedlające łączenie się różnych kultur).

Marcin Popielarz (fot. Wojciech Kic - mat. prasowe Quadrille)
Marcin Popielarz – finalista S. Pellegrino Young Chef 2018
(fot. Wojciech Kic – mat. prasowe Quadrille)

Inspiracją dla tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad aplikacją, może być ogromny sukces naszego rodaka w ostatniej edycji konkursu. Marcin Popielarz z restauracji Biały Królik w Gdyni został bowiem finalistą S.Pellegrino Young Chef 2018. Razem z mentorem Wojciechem Modestem Amaro reprezentował Polskę i jednocześnie całą Europę Wschodnią.

Udział w S.Pellegrino Young Chef 2018 był największą przygodą mojego życia. Dojście do finału udowodniło mi, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli się kocha to, co robi się na co dzień – mówi Marcin Popielarz. Zdradza również, że w kuchni można naprawdę rewelacyjnie spędzać czas z niesamowitymi ludźmi oraz kreować wyjątkowe dania.

Najbliższa edycja konkursu odbędzie się w nieco zmienionej, poszerzonej formule niż dotychczasowe. Głównym celem organizatorów będzie oczywiście wyłonienie najlepszych młodych szefów kuchni z całego świata. Jednak równie ważnym aspektem, na który zwrócono uwagę, będzie połączenie młodych kucharzy z kulinarnymi mentorami, nawiązanie bliskich relacji. To wszystko po to, by wspierać młodych adeptów sztuki kulinarnej w zdobywaniu nowej wiedzy i doświadczeń. Z konkursu wrócą więc dużo bogatsi o kontakty i międzynarodowe znajomości.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 kwietnia 2019 r. Odbywa się to poprzez wypełnienie wniosku na stronie www.sanpellegrino.com.

Aby się zakwalifikować, szef kuchni musi spełniać określone warunki – być poniżej 30. roku życia oraz posiadać co najmniej rok doświadczenia pracy w restauracji. Ważna jest też znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, ponieważ jest on oficjalnym językiem konkursu.

Autor artykułu
More from Monika Biedrzycka

Turk by Fatih Tutak – new and highly successful restaurant in Istambul

Talented chef returnes to his home town after 15 years of working...
Czytaj wiecej