Toyota na Salonie Samochodowym w Paryżu

Toyota Corolla, zdj. www.toyotanews.eu
Toyota Corolla, zdj. www.toyotanews.eu
Japoński koncern pochwalić się może największą sprzedażą hybryd na świecie. Jako lider innowacji postanowił, że wszystkie samochody prezentowane przez niego podczas tegorocznego Mondial de l’Automobile będą miały taki napęd.

Ale to nie jedyne zmiany, jakie czekają rynek. Japończycy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego dążą obecnie do tego, aby marka Toyota nie była postrzegana jak dotąd, w kategorii producenta aut. Firma wdraża coraz bardziej zaawansowane technologicznie, futurystyczne rozwiązania, które podziwiać będziemy mogli już podczas Olimpiady w Tokio. Wszystko w imię idei utworzenia społecznie odpowiedzialnego koncernu, który zapewnia mobilność wszystkim, niezależnie od ich uwarunkowań i predyspozycji.

Toyota Camry, zdj. www.toyotanews.eu
Toyota Camry, zdj. www.toyotanews.eu

Epokowa transformacja branży motoryzacyjnej to także nowe formy przekazu. Dlatego ułatwienia przygotowano również dla dziennikarzy, którzy często borykają się z problemem koordynacji oraz optymalizacji ilości swoich spotkań. Innowacyjna konferencja prasowa „uruchomi się” na stoisku na żądanie zainteresowanego, a dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na targi, dostęp możliwy będzie także przez Internet.

Toyota RAV4, zdj. www.toyotanews.eu
Toyota RAV4, zdj. www.toyotanews.eu

Producent zapowiada, że wyznaczony dla niego obszar podzielony zostanie na trzy strefy, związane z różnorodną działalnością marki. Pierwsza z nich promować ma hasło Toyoty brzmiące „Start Your Impossible”. Krótko mówiąc, odwiedzający będą mogli zapoznać się w niej z najnowszymi innowacjami od Japończyków oraz projektami, których realizacja to już tylko kwestia czasu. Wszystkie służyć mają zapewnianiu wysokiego poziomu mobilności klientom koncernu oraz pokonywaniu codziennych barier.

Toyota Yaris Style Y20 - przód, fot. mat. prasowe
Toyota Yaris Style Y20 – przód, fot. mat. prasowe

Druga strefa poświęcona zostanie sukcesom zespołu Toyota Gazoo Racing oraz zaangażowaniu koncernu w rywalizację w dziedzinie szeroko pojętych sportów motorowych. Na miejscu zobaczyć będzie można Toyotę TS050 Hybrid, czyli prototyp LMP1 – zwycięzcę tegorocznego wyścigu Le Mans 24h. Dodatkową gratkę dla fanów stanowić będzie puchar wywalczony w tym prestiżowym wyścigu przez zespół Toyoty w składzie: Fernando Alonso, Sébastien Buemi i Kazuki Nakajima.

Toyota Yaris GR Sport, zdj. www.toyotanews.eu
Toyota Yaris GR Sport, zdj. www.toyotanews.eu

Strefa trzecia prezentować będzie najnowsze samochody producenta, premierę zaliczy Corolla Touring Sports. Targi będą również miejscem europejskiego debiutu Toyoty RAV4 nowej generacji, na Stary Kontynent powróci też po 14 latach model Camry.

Jako, że to właśnie na francuskim Salonie publiczność miała szansę przed dwudziestoma laty po raz pierwszy zobaczyć Toyotę Yaris, Japończycy postanowili również uczcić ten jubileusz limitowaną edycją popularnego modelu. Yaris Style Y20 pokryto lakierem Golden Yellow, który oryginalnie zastosowano na pierwszym egzemplarzu, zaprezentowanym dwie dekady temu. Koncern wystawi także „podrasowaną” wersję yariski – GR Sport – wyprodukowaną z okazji sukcesów zespołu Toyoty TOYOTA GAZOO Racing w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Źródło: mat. prasowe

 

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Nowy Lexus CT już za dwa lata?

Szef Lexus Europe zaprzecza, by oddział miał zamiar zastąpić model CT 200h miejskim...
Czytaj wiecej