I ty możesz mieć samochód Bonda

Oczywiście nie mówimy o prawdziwym Aston Martinie DB5, czy nawet jego replice, a o genialnym zestawie z Lego, który właśnie wszedł do sprzedaży.

Taki wóz pojawił się u boku najsłynniejszego agenta świata po raz pierwszy w 1964 roku w filmie “Goldfinger”. Posiadał całą listę tajnych gadżetów, które zostały oczywiście w filmie wykorzystane. Mimo, że technologia szła naprzód, a Bond używał coraz to nowszych samochodów (Lotus Esprit, BMW Z4, BMW serii 7) to stara poczciwa DB5 ciągle wracała, będąc tłem dla innych wydarzeń. Ostatnio widzieliśmy ją w najnowszym obrazie serii „Spectre”, w którym to była pieczołowicie odbudowywana w warsztacie Q po zniszczeniu w poprzedniej części. Popularność, jaką zdobył wóz na świecie, na lata wywindowała ceny tego modelu na rynku kolekcjonerskim. Pomijam już autentyczne auta z planu filmowego, czy te używane do promocji, bo tych ceny są zazwyczaj już ośmiocyfrowe. Nawet „zwykłego” cywilnego Astona DB5 trudno kupić mając w portfelu mniej niż trzy miliony złotych.

Dla większość jest to więc marzenie nie do spełnienia. Tu jednak przychodzą z pomocą Duńczycy z Lego. Właśnie na rynek trafił dawno już zapowiadany zestaw z serii Creator Expert przedstawiający Aston Martina DB5. Mało tego, jest to odwzorowanie wozu, który powstał w warsztacie Q. Mierzący 34 centymetry długości model składa się z 1290 elementów. Mimo niewielkiej skali i ograniczeń wynikających z kształtu klocków Lego, dość wiernie odwzorowuje oryginał. Zgadzają się proporcje, kolor i wiele detali charakterystycznych dla tego auta. Ponadto Q z działu Lego wyposażył go w niezbędne gadżety, takie jak: kuloodporny ekran z tyłu samochodu, ukryte karabiny maszynowe w przednich lampach, kolce do niszczenia opon w postaci nakrętki centralnej od koła, ukrytą nawigację, obrotowe tablice rejestracyjne czy wreszcie crème de la crème, czyli katapultowy fotel pasażera. Brakuje tylko instalacji do wyrzutu oleju na drogę oraz zasłony dymnej, ale nie bądźmy już tak drobiazgowi. Bondowski Aston Martin już do kupienia w sklepach. Ceny zaczynają się od 750 złotych.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Praetorian – radiowóz zaprojektowany przez policjantów.

Na ulice Poznania wyruszył Praetorian – najnowszy nabytek polskiej Policji. Prototypowy radiowóz...
Czytaj wiecej