Poznajcie Galaxy A8, zupełnie nową linię tanich i innowacyjnych telefonów Samsunga

Galaxy A8
Galaxy A8 – jak obiecuje Samsung – ma być telefonem o możliwościach niewiele mniejszych od drogich, sztandarowych modelu tego producenta. Różnić ma się od nich szczegółami technicznymi i ceną.

Firma Samsung zaprezentowała telefon Galaxy A8 – nowego przedstawiciela linii Galaxy A. Najnowsze urządzenie ma być praktyczne, zgrabne i wygodne. Telefon zawiera podwójny przedni aparat, duży ekran Infinity Display i, jak zapewnia producent, jest projektowany z myślą o ergonomii.

Galaxy A8 wyposażono w podwójny przedni aparat (16MP i 8MP, F1,9), który zapewnić ma znakomitej jakości selfiki (zdjęcia autoportretowe). Użytkownik może przełączać się pomiędzy przednimi obiektywami, dobierając je odpowiednio do charakteru wykonywanego zdjęcia. Co więcej, dzięki funkcji Live Focus można w prosty sposób korygować efekt bokeh, zarówno w trakcie robienia zdjęcia, jak również po jego wykonaniu.

Galaxy A8 to oczywiście nie tylko możliwość wykonywania ładnych selfików.

Galaxy A8

Tylny aparat, dzięki matrycy 16MP i jasnemu obiektywowi (F1,7), ma wykonywać ładne zdjęcia także przy słabym oświetleniu. Twórcy wideo zwrócą z kolei uwagę na technologię cyfrowej stabilizacji obrazu (VDis) oraz funkcję hyperlapse, pozwalającą nagrywać filmy poklatkowe.

Duży wyświetlacz o proporcjach 18,5:9 dzięki swoim proporcjom mieści więcej treści na ekranie, bez potrzeby ich przewijania. Szklano-metalowa i odpowiednio zaokrąglona obudowa telefonu zapewnia ponoć wygodny uchwyt. Model Galaxy A8 będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, złotym oraz orchid gray.

Samsung Galaxy A8 oferuje także szereg dodatkowych funkcji, w tym m.in.:

  • Always On Display – dzięki któremu można sprawdzać powiadomienia bez potrzeby odblokowywania telefonu;
  • Wodoodporność i pyłoszczelność w klasie IP68 – pozwalające używać telefonu przy niemal każdej aktywności i w każdej sytuacji;
  • Obsługę kart microSD – dzięki którym można rozbudować pamięć urządzenia do 256 GB;
  • Slot Dual SIM.

Telefon Galaxy A8 zadebiutuje na rynku na początku stycznia 2018 r.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Podobno to pierwszy prawdziwy cyfrowy notatnik: reMarkable 2

Cyfrowy notes to pewna metafora. Obcowanie z apkami na iPadzie za pomocą...
Czytaj wiecej