Samsung Galaxy A80 z obracanym aparatem. Bez kompromisów przy selfikach

samsung galaxy a80
Aparat do autoportretów zazwyczaj wykonuje zdjęcia w znacznie niższej jakości niż ten główny, z tyłu telefonu. Samsung w swoim Galaxy A80 rozwiązał ten problem w sposób niemalże perfekcyjny.

Samsung Galaxy A80 to telefon świetnie wyposażony niemal pod każdym względem. Wyróżnia się jednak z tłumu absolutnie unikalną konstrukcją aparatu. Wyposażona w trzy moduły fotograficzne jednostka obraca się w zależności od potrzeb. Chcemy wykonać zdjęcie czegoś co znajduje się przed nami? Żaden problem. Chcemy zrobić selfie? Główny aparat obróci się w naszą stronę, oferując pełnię swoich możliwości również w trybie autoportretu.

Samsung Galaxy A80

A sam aparat cechuje się bardzo przyzwoitymi parametrami. Jego główna jednostka zawiera 48-megapikselową matrycę, która jest uzupełniona o drugi moduł pełniący rolę czujnika głębi ostrości i trzeci z obiektywem szerokokątnym. Galaxy A80 potrafi też pracować w trybie Super Steady, który redukuje wstrząsy i zapewnia płynność rejestrowanego wideo.

Aparat jest rewelacyjny w swojej formie. Ale Samsung Galaxy A80 bryluje również i w innych kategoriach.

Samsung Galaxy A80

Telefon wyposażono w bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 6,7-cala i rozdzielczości FHD+. Ów wyświetlacz to Super AMOLED, a więc z natury oferuje doskonały kontrast i świetną reprodukcję kolorów. Co zabawne, telefon zawiera też dekoder dźwięku… Dolby Atmos. Jak byśmy potrzebowali do niego podłączyć kino domowe lub słuchawki wysokiej klasy.

Akumulator Galaxy A80 o pojemności 3700 mAh ma rzekomo zapewnić cały dzień pracy bez ładowania. Deklaracje producenta muszą zweryfikować testy, ale na szczęście obsługuje on tryb szybkiego ładowania (25W).

Telefon jest dostępny w trzech kolorach: złotym, srebrnym i czarnym. Złota obudowa opalizuje w odcieniach różu, natomiast srebrna w odcieniach niebieskiego, dzięki temu kolory zmieniają się w zależności od kierunku padania światła i jego odbicia. Cena na rynek polski nie jest jeszcze znana, powinniśmy się spodziewać wydatku w granicach 2500-3000 PLN.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Smartduvet, czyli twoje łóżko pościeli się samo

Ścielenie łóżka trudno zaliczyć do przyjemności. Poranek z pewnością byłby lepszy, gdyby...
Czytaj wiecej