Samsung Galaxy A80 z obracanym aparatem. Bez kompromisów przy selfikach

samsung galaxy a80
Aparat do autoportretów zazwyczaj wykonuje zdjęcia w znacznie niższej jakości niż ten główny, z tyłu telefonu. Samsung w swoim Galaxy A80 rozwiązał ten problem w sposób niemalże perfekcyjny.

Samsung Galaxy A80 to telefon świetnie wyposażony niemal pod każdym względem. Wyróżnia się jednak z tłumu absolutnie unikalną konstrukcją aparatu. Wyposażona w trzy moduły fotograficzne jednostka obraca się w zależności od potrzeb. Chcemy wykonać zdjęcie czegoś co znajduje się przed nami? Żaden problem. Chcemy zrobić selfie? Główny aparat obróci się w naszą stronę, oferując pełnię swoich możliwości również w trybie autoportretu.

Samsung Galaxy A80

A sam aparat cechuje się bardzo przyzwoitymi parametrami. Jego główna jednostka zawiera 48-megapikselową matrycę, która jest uzupełniona o drugi moduł pełniący rolę czujnika głębi ostrości i trzeci z obiektywem szerokokątnym. Galaxy A80 potrafi też pracować w trybie Super Steady, który redukuje wstrząsy i zapewnia płynność rejestrowanego wideo.

Aparat jest rewelacyjny w swojej formie. Ale Samsung Galaxy A80 bryluje również i w innych kategoriach.

Samsung Galaxy A80

Telefon wyposażono w bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 6,7-cala i rozdzielczości FHD+. Ów wyświetlacz to Super AMOLED, a więc z natury oferuje doskonały kontrast i świetną reprodukcję kolorów. Co zabawne, telefon zawiera też dekoder dźwięku… Dolby Atmos. Jak byśmy potrzebowali do niego podłączyć kino domowe lub słuchawki wysokiej klasy.

Akumulator Galaxy A80 o pojemności 3700 mAh ma rzekomo zapewnić cały dzień pracy bez ładowania. Deklaracje producenta muszą zweryfikować testy, ale na szczęście obsługuje on tryb szybkiego ładowania (25W).

Telefon jest dostępny w trzech kolorach: złotym, srebrnym i czarnym. Złota obudowa opalizuje w odcieniach różu, natomiast srebrna w odcieniach niebieskiego, dzięki temu kolory zmieniają się w zależności od kierunku padania światła i jego odbicia. Cena na rynek polski nie jest jeszcze znana, powinniśmy się spodziewać wydatku w granicach 2500-3000 PLN.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Kupisz laptopa ze zwijanym ekranem? Lenovo na to liczy

Firma Lenovo niedawno miała okazję zaprezentować swoje nowe, bardzo ciekawe produkty. Należały...
Czytaj wiecej