Tablet i telefon w jednym. Samsung Galaxy F to rewolucyjne urządzenie

samsung galaxy f
Samsung jako pierwszy na rynku pokazał sensowną hybrydę telefonu i tabletu. Urządzenie wyposażono w rewolucyjny, elastyczny wyświetlacz, pozwalający rozkładać je i składać wedle potrzeb.

Jak działa i wygląda telefon? Tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podobnie zresztą jak tego, jak działa tablet. Wyobraźcie sobie jednak urządzenie, które może być równocześnie i telefonem i tabletem. I nie, nie mamy tu na myśli tak zwanych fabletów, czyli telefonów o bardzo dużym wyświetlaczu.

Samsung Galaxy F, częściowo zaprezentowany na konferencji deweloperskiej tego lidera na rynku telefonów komórkowych, wyposażony jest w elastyczny wyświetlacz. To pozwoliło jego konstruktorom na zaprojektowanie niezwykłej formy. Telefon można rozłożyć niczym książkę, kryjącą w środku znacznie większy wyświetlacz dotykowy.

A dlaczego zaprezentował „częściowo”? Urządzenie było schowane w etui…

To oznacza, że nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądało. Po prawdzie, to ogólnie nie wiemy o nim za wiele. Samsung na razie nie zdradza specyfikacji technicznej urządzenia. Nie wiemy więc jaki procesor znajduje się w środku, ile znajdziemy w nim pamięci czy co będą potrafiły jego aparaty fotograficzne. Więcej szczegółów Samsung obiecuje zdradzić na początku przyszłego roku.

Co więc jest jasne i pewne w związku z Galaxy F? Producent zdradził, że urządzenie w tryb tabletu będzie oferować nieprzedzielony żadną ramką wyświetlacz o przekątnej 7,3 cala. Firma gwarantuje też, że wspomniany elastyczny wyświetlacz ma być trwały i że będziemy mogli bez obaw otwierać go i zamykać tysiące razy.

Samsung Galaxy F pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku. Ma być drogi.

Warto zauważyć, że telefon tak na dobrą sprawę będzie dysponował dwoma wyświetlaczami. Po złożeniu do swojej dyspozycji będziemy mieć telefoniczny ekran OLED o przekątnej 4,58 cala. Gdy go rozłożymy, ten mniejszy zostanie wyłączony na rzecz wspomnianego 7,3-calowego OLED-a.

samsung galaxy f

Dokładna data handlowej premiery urządzenia nie jest znana. Producent dał jednak do zrozumienia zaproszonym na konferencję gościom, że cenowo będzie ono pozycjonowane najwyżej w jego ofercie. Biorąc pod uwagę fakt, że najwyższej klasy telefon w ofercie Samsunga – Galaxy Note8 – kosztuje powyżej 4 tys. zł .Galaxy F prawdopodobnie będzie sprzedawany w cenie porządnego laptopa.

Faktem jest jednak, że sprzęt ten jest bardzo obiecujący. Oto bowiem otrzymujemy do swojej dyspozycji urządzenie, które bez trudu schowamy w kieszeni spodni czy w torebce. I które bez żadnego kombinowania będziemy mogli przekształcić w nadający się do prostej pracy czy konsumpcji mediów tablet.

Oby tylko przyszła generacja była tańsza…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

ZBĘDNY BALAST W LAPTOPACH – CZY ICH PRODUCENCI SIĘ KIEDYKOLWIEK OPAMIĘTAJĄ?

Przytłaczająca większość producentów komputerów wciska nam ze sprzętem oprogramowanie, którego nie potrzebujemy...
Czytaj wiecej