Tablet i telefon w jednym. Samsung Galaxy F to rewolucyjne urządzenie

samsung galaxy f
Samsung jako pierwszy na rynku pokazał sensowną hybrydę telefonu i tabletu. Urządzenie wyposażono w rewolucyjny, elastyczny wyświetlacz, pozwalający rozkładać je i składać wedle potrzeb.

Jak działa i wygląda telefon? Tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Podobnie zresztą jak tego, jak działa tablet. Wyobraźcie sobie jednak urządzenie, które może być równocześnie i telefonem i tabletem. I nie, nie mamy tu na myśli tak zwanych fabletów, czyli telefonów o bardzo dużym wyświetlaczu.

Samsung Galaxy F, częściowo zaprezentowany na konferencji deweloperskiej tego lidera na rynku telefonów komórkowych, wyposażony jest w elastyczny wyświetlacz. To pozwoliło jego konstruktorom na zaprojektowanie niezwykłej formy. Telefon można rozłożyć niczym książkę, kryjącą w środku znacznie większy wyświetlacz dotykowy.

A dlaczego zaprezentował „częściowo”? Urządzenie było schowane w etui…

To oznacza, że nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądało. Po prawdzie, to ogólnie nie wiemy o nim za wiele. Samsung na razie nie zdradza specyfikacji technicznej urządzenia. Nie wiemy więc jaki procesor znajduje się w środku, ile znajdziemy w nim pamięci czy co będą potrafiły jego aparaty fotograficzne. Więcej szczegółów Samsung obiecuje zdradzić na początku przyszłego roku.

Co więc jest jasne i pewne w związku z Galaxy F? Producent zdradził, że urządzenie w tryb tabletu będzie oferować nieprzedzielony żadną ramką wyświetlacz o przekątnej 7,3 cala. Firma gwarantuje też, że wspomniany elastyczny wyświetlacz ma być trwały i że będziemy mogli bez obaw otwierać go i zamykać tysiące razy.

Samsung Galaxy F pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku. Ma być drogi.

Warto zauważyć, że telefon tak na dobrą sprawę będzie dysponował dwoma wyświetlaczami. Po złożeniu do swojej dyspozycji będziemy mieć telefoniczny ekran OLED o przekątnej 4,58 cala. Gdy go rozłożymy, ten mniejszy zostanie wyłączony na rzecz wspomnianego 7,3-calowego OLED-a.

samsung galaxy f

Dokładna data handlowej premiery urządzenia nie jest znana. Producent dał jednak do zrozumienia zaproszonym na konferencję gościom, że cenowo będzie ono pozycjonowane najwyżej w jego ofercie. Biorąc pod uwagę fakt, że najwyższej klasy telefon w ofercie Samsunga – Galaxy Note8 – kosztuje powyżej 4 tys. zł .Galaxy F prawdopodobnie będzie sprzedawany w cenie porządnego laptopa.

Faktem jest jednak, że sprzęt ten jest bardzo obiecujący. Oto bowiem otrzymujemy do swojej dyspozycji urządzenie, które bez trudu schowamy w kieszeni spodni czy w torebce. I które bez żadnego kombinowania będziemy mogli przekształcić w nadający się do prostej pracy czy konsumpcji mediów tablet.

Oby tylko przyszła generacja była tańsza…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Zajmowali się systemami dźwiękowymi do najlepszych kin. Teraz prezentują swoje pierwsze słuchawki

Firmę Dolby znają wszyscy amatorzy kina domowego i sprzętu grającego wysokiej klasy....
Czytaj wiecej