Ogromny, piękny i niemal z przyszłości. Tak prezentuje się Galaxy Note10 od Samsunga

samsung galaxy note10
samsung galaxy note10
To bez żadnej wątpliwości gadżet miesiąca, a może i roku. Samsung zaprezentował najnowocześniejszy, najbardziej zaawansowany telefon w swojej historii. Bez wątpienia Galaxy Note10 robi ogromne wrażenie.

Galaxy Note10 po raz pierwszy w historii tej linii składa się z nie jednego, a dwóch, różniących się rozmiarem telefonów. Zwykły Galaxy Note10 zawiera panoramiczny wyświetlacz Infinity-O o przekątnej 6,3 cala, zaś Galaxy Note10+ ma wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala. Ramki w obu wyświetlaczach są niemal niewidoczne, obraz na ekranie zasłaniany jest tylko przez niewielki otwór, w którym znajduje się aparat do wideorozmów i selfików.

No i to nie byle jaki wyświetlacz. Zastosowana jednostka Dynamic AMOLED obsługuje standard HDR10+, więc możemy liczyć na wysoką jasność i jeszcze wyższą jakość – szczególnie podczas oglądania zdjęć i filmów.

Telefon niczym notesik. Z dołączonym rysikiem.

samsung galaxy note10

Jak zawsze, również i tym razem w obudowie Galaxy Note10 kryje się rysik ułatwiający obsługę tego monstrualnego telefonu, a także pozwalający na tworzenie odręcznych notatek. W nowym telefonie Samsunga użytkownicy dodatkowo konwertować pismo odręczne na tekst cyfrowy w programie Samsung Notes i eksportować go do różnych formatów, na przykład do Worda. Możemy zmniejszać tekst, powiększać go lub zmieniać jego kolor.

Ciekawą funkcją jest Samsung DeX, który zamienia nasz telefon… w komputer, do którego możemy podłączyć monitor, mysz i klawiaturę, pracując na nim w aplikacjach na pulpicie. Oprogramowanie Note10 pozwala z kolei sparować telefon z naszym PC z Windows 10, pozwalając na bezproblemową wymianę danych, w tym nawet SMS-ów.

Samsung Galaxy Note10 z prawdopodobnie najlepszym aparatem na rynku.

Funkcja Live Focus Video w aparacie telefonu reguluje głębię ostrości wideo, pozwalając uzyskać efekt rozmycia tła w filmie i ustawić ostrość na filmowanym obiekcie. Z kolei funkcja Audio Zoom wzmacnia dźwięk w kadrze i dodatkowo wycisza odgłosy w tle w celu wydobycia dźwięków pierwszoplanowych. Aby pozbyć się poruszeń i wstrząsów, które zwykle powodują brak ostrości materiału filmowego, tryb Super Steady stabilizuje obraz wideo.

samsung galaxy note10

Galaxy Note10 sprawdzi się świetnie przy wykonywaniu zdjęć. Zestaw modułów foto jest tu najwyższej klasy, co ma pozwolić na uzyskanie świetnych zdjęć niezależnie od warunków pogodowych czy oświetleniowych. Nawet w nocy mamy się spodziewać wyraźnych, ostrych i efektowych fotografii.

Tryb nocny: Użytkownicy smartfonów wykonują mnóstwo autoportretów w warunkach słabego oświetlenia – podczas kolacji, na koncertach lub w świetle zachodzącego słońca. Tryb nocny, teraz dostępny w aparacie przednim, umożliwia robienie zachwycających selfie, niezależnie od tego, jak słabe jest światło otoczenia.

Niestety, Galaxy Note10 jest dość drogi.

Oficjalne polskie ceny prezentują się następująco:

  • Note10 (8/256 GB): 4149 zł,
  • Note10+ (12/256 GB): 4799 zł,
  • Note10+ (12/512 GB): 5249 zł.
Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

LG V30 ma pretensje być nowym królem fotografii. Nie tylko mobilnej

LG w telefonie V30 zastosowało najjaśniejszy obiektyw, jaki kiedykolwiek trafił do telefonu...
Czytaj wiecej