Król telefonów w końcu zaprezentowany! Oto Galaxy Note7!

Samsung Galaxy Note7
Po miesiącach plotek i spekulacji firma Samsung pokazała najnowszy model ze swojej najbardziej prestiżowej linii Galaxy Note. „Siódemka” wręcz poraża możliwościami!

Po miesiącach plotek i spekulacji firma Samsung pokazała najnowszy model ze swojej najbardziej prestiżowej linii Galaxy Note. „Siódemka” wręcz poraża możliwościami!

Największą nowością w Galaxy Note7 wydaje się być czytnik siatkówki oka. Służy on do logowania się na naszym urządzeniu i potwierdzania naszej tożsamości. Innymi słowy, Galaxy Note7 na życzenie może zeskanować nasze oko, zamiast zażądać przytknięcia palca do czytnika linii papilarnych czy wpisania PIN-u. To jednak nie koniec zmian, a dopiero ich przedsmak.

Galaxy Note7, tak jak telefony z linii Edge, wyposażony jest w 5,7-calowy, zakrzywiony ekran, na którego bocznych krawędziach możemy umieszczać dodatkowe skróty do aplikacji lub wyświetlać powiadomienia.

Samsung Galaxy Note7

Telefon w najtańszej wersji oferuje 64 GB pamięci masowej. Jest wyposażony w akumulator o zawrotnej pojemności 3500 mAh z obsługą szybkiego ładowania. To powinno się przełożyć na bardzo długi czas pracy bez ładowania, choć warto poczekać na niezależne testy.

Jak zawsze w przypadku linii Note, nie zabrakło rysika S Pen, który jest głęboko zintegrowany z interfejsem systemu i ułatwia nawigację i wykonywanie notatek na wielkim, czytelnym wyświetlaczu telefonu.

Całość dopełniają oczywiście jedne z najszybszych podzespołów na rynku i znakomity, znany już z Galaxy S7 aparat fotograficzny. Niestety, to wszystko ma swoją cenę. Najtańsza wersja telefonu Samsung Galaxy Note7 będzie kosztowała równowartość 850 dolarów…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Oppo stworzyło telefon przyszłości. Z niewidzialnym aparatem i działający bez zasięgu sieci

No dobra, jest to pewne uproszczenie. Ten „niewidzialny aparat” to ten do...
Czytaj wiecej