Samsung Galaxy S9 to prawdopodobnie nowy król mobilnej fotografii

Samsung Galaxy S9
Wyposażone w obiektyw ze zmienną przysłoną telefony Galaxy S9 pozwalają na robienie wysokiej jakości zdjęć nawet w słabym świetle, nagrywanie wideo w trybie Super Slow-mo i tworzenie spersonalizowanych Emoji AR.

Telefony Galaxy S9 i S9+ w końcu doczekały się głośników stereo. Zostały opracowane przez inżynierów firmy AKG i są zgodne ze standardem Dolby Atmos. W nowych urządzeniach znajdziemy także udoskonalony wyświetlacz Infinity Display, kluczowy element stylistyki nowych telefonów Samsunga oraz aplikację SmartThings, która łączy istniejące usługi Internetu Rzeczy tej firmy w jedno rozwiązanie.

Najważniejszy jest tu jednak udoskonalony aparat

Dzięki przydzieleniu matrycy aparatu dedykowanej mocy obliczeniowej i pamięci, aparat może łączyć nawet 12 klatek w jedno zdjęcie, co zapewnić ma najwyższą możliwą jakość obrazu. Funkcje aparatu w Galaxy S9 i S9+ obejmują także tryb Super Slow-mo, a więc możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę. Galaxy S9 i S9+ mają również funkcję wykrywania ruchu w kadrze i automatycznie rozpoczynającą nagrywanie – wystarczy, że użytkownik ustawi zdjęcie. Po nagraniu filmu Super Slow-mo, użytkownicy mogą wybrać muzykę w tle spośród 35 różnych opcji lub dodać melodię z ulubionej listy odtwarzania. Funkcja pozwala też łatwo tworzyć i edytować treści, a nawet udostępniać pliki GIF w trzech stylach zapętlenia.

Tylny aparat wyposażono w zmienną przysłonę (F1.5 – F2.4), dzięki czemu urządzenie dostosowuje wartość przysłony do warunków oświetleniowych i pozwala wykonać wyraźne, jasne i pozbawione szumów zdjęcia w dowolnych warunkach oświetleniowych.

Samsung Galaxy S9

Nowością jest też możliwość wykorzystania aparatów do… tworzenia nowych emotikonek, które wyglądają, brzmią i zachowują się tak, jak użytkownik telefonu. Emoji AR wykorzystują algorytm uczenia maszynowego, który analizuje obraz 2D i rejestruje ponad 100 rysów twarzy, aby stworzyć trójwymiarowy model naśladujący użytkownika. Korzystając z formatu AGIF, użytkownicy mogą udostępniać swoje emotikony za pośrednictwem większości zewnętrznych platform do przesyłania wiadomości.

Ostatnia nowość to zintegrowany z aparatem asystent Bixby, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i technikę deep learning, aby dostarczyć pomocnych informacji o otoczeniu użytkownika. Dzięki wykrywaniu i rozpoznawaniu obiektów w czasie rzeczywistym, Bixby natychmiast generuje informacje o przedmiotach, na które wskazuje aparat. Użytkownicy mogą w ten sposób m.in. tłumaczyć języki obce w czasie rzeczywistym za pomocą usługi Live Translation lub poznawać fakty na temat otoczenia.

Galaxy S9 i S9+ jako… część inteligentnego domu

Galaxy S9 i S9+ to pierwsze telefony obsługujące nową aplikację SmartThings, która jest narzędziem do zarządzania połączonymi siecią internetową urządzeniami w domu, w biurze lub w drodze. Aplikacja SmartThings zostanie wprowadzona razem z S9 i S9+ i będzie łączyć urządzenia marki Samsung również z urządzeniami innych producentów.

Wraz z Galaxy S9 i S9+ debiutuje także nowa generacja stacji DeX, dzięki której użytkownicy mogą łatwo podłączyć smartfon do większego monitora, klawiatury oraz myszy i edytować dokumenty czy grać w gry z poziomu własnego smartfona. Z DeX Pad użytkownicy mogą również przekształcić Galaxy S9 i S9+ w gładzik.

Telefony zachowały atuty swoich poprzedników.

Oprócz funkcji znanych już poprzednich generacji telefonów Galaxy, takich jak odporność na wodę i kurz zgodna z normą IP68 czy szybkie bezprzewodowe ładowanie, Samsung Galaxy S9 i S9+ zapewniają wysoką wydajność, zaawansowane funkcje przetwarzania obrazów i pamięć rozszerzalną nawet do 400GB.

Samsung Galaxy S9

Ponadto, Galaxy S9 i S9 + są wyposażone w Knox 3.1, najnowszą platformę bezpieczeństwa firmy Samsung. Galaxy S9 i S9 + obsługują trzy różne opcje uwierzytelniania biometrycznego – tęczówkę, odcisk palca i rozpoznawanie twarzy – dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać najwygodniejszy sposób ochrony swoich urządzeń i aplikacji. Urządzenia oferują również funkcję inteligentnego skanowania –  nowy sposób identyfikacji, który łącząc skanowanie tęczówki i technologię rozpoznawania twarzy pozwala szybko i wygodnie odblokować smartfon w dowolnym środowisku.

Galaxy S9 i S9+ będą dostępne od 16 marca 2018 roku w wybranych sklepach w kolorach Midnight Black, Titanium Gray, Coral Blue oraz nowym Lilac Purple.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Inteligentny odkurzacz, który sprzątał już na Gwieździe Śmierci. Oto Samsung Star Wars Powerbot

Samsung zaprezentował nową, limitowaną wersję robota sprzątającego. To Star Wars Powerbot, która...
Czytaj wiecej