Samsung Galaxy S9 to prawdopodobnie nowy król mobilnej fotografii

Samsung Galaxy S9
Wyposażone w obiektyw ze zmienną przysłoną telefony Galaxy S9 pozwalają na robienie wysokiej jakości zdjęć nawet w słabym świetle, nagrywanie wideo w trybie Super Slow-mo i tworzenie spersonalizowanych Emoji AR.

Telefony Galaxy S9 i S9+ w końcu doczekały się głośników stereo. Zostały opracowane przez inżynierów firmy AKG i są zgodne ze standardem Dolby Atmos. W nowych urządzeniach znajdziemy także udoskonalony wyświetlacz Infinity Display, kluczowy element stylistyki nowych telefonów Samsunga oraz aplikację SmartThings, która łączy istniejące usługi Internetu Rzeczy tej firmy w jedno rozwiązanie.

Najważniejszy jest tu jednak udoskonalony aparat

Dzięki przydzieleniu matrycy aparatu dedykowanej mocy obliczeniowej i pamięci, aparat może łączyć nawet 12 klatek w jedno zdjęcie, co zapewnić ma najwyższą możliwą jakość obrazu. Funkcje aparatu w Galaxy S9 i S9+ obejmują także tryb Super Slow-mo, a więc możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie przy 960 klatkach na sekundę. Galaxy S9 i S9+ mają również funkcję wykrywania ruchu w kadrze i automatycznie rozpoczynającą nagrywanie – wystarczy, że użytkownik ustawi zdjęcie. Po nagraniu filmu Super Slow-mo, użytkownicy mogą wybrać muzykę w tle spośród 35 różnych opcji lub dodać melodię z ulubionej listy odtwarzania. Funkcja pozwala też łatwo tworzyć i edytować treści, a nawet udostępniać pliki GIF w trzech stylach zapętlenia.

Tylny aparat wyposażono w zmienną przysłonę (F1.5 – F2.4), dzięki czemu urządzenie dostosowuje wartość przysłony do warunków oświetleniowych i pozwala wykonać wyraźne, jasne i pozbawione szumów zdjęcia w dowolnych warunkach oświetleniowych.

Samsung Galaxy S9

Nowością jest też możliwość wykorzystania aparatów do… tworzenia nowych emotikonek, które wyglądają, brzmią i zachowują się tak, jak użytkownik telefonu. Emoji AR wykorzystują algorytm uczenia maszynowego, który analizuje obraz 2D i rejestruje ponad 100 rysów twarzy, aby stworzyć trójwymiarowy model naśladujący użytkownika. Korzystając z formatu AGIF, użytkownicy mogą udostępniać swoje emotikony za pośrednictwem większości zewnętrznych platform do przesyłania wiadomości.

Ostatnia nowość to zintegrowany z aparatem asystent Bixby, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i technikę deep learning, aby dostarczyć pomocnych informacji o otoczeniu użytkownika. Dzięki wykrywaniu i rozpoznawaniu obiektów w czasie rzeczywistym, Bixby natychmiast generuje informacje o przedmiotach, na które wskazuje aparat. Użytkownicy mogą w ten sposób m.in. tłumaczyć języki obce w czasie rzeczywistym za pomocą usługi Live Translation lub poznawać fakty na temat otoczenia.

Galaxy S9 i S9+ jako… część inteligentnego domu

Galaxy S9 i S9+ to pierwsze telefony obsługujące nową aplikację SmartThings, która jest narzędziem do zarządzania połączonymi siecią internetową urządzeniami w domu, w biurze lub w drodze. Aplikacja SmartThings zostanie wprowadzona razem z S9 i S9+ i będzie łączyć urządzenia marki Samsung również z urządzeniami innych producentów.

Wraz z Galaxy S9 i S9+ debiutuje także nowa generacja stacji DeX, dzięki której użytkownicy mogą łatwo podłączyć smartfon do większego monitora, klawiatury oraz myszy i edytować dokumenty czy grać w gry z poziomu własnego smartfona. Z DeX Pad użytkownicy mogą również przekształcić Galaxy S9 i S9+ w gładzik.

Telefony zachowały atuty swoich poprzedników.

Oprócz funkcji znanych już poprzednich generacji telefonów Galaxy, takich jak odporność na wodę i kurz zgodna z normą IP68 czy szybkie bezprzewodowe ładowanie, Samsung Galaxy S9 i S9+ zapewniają wysoką wydajność, zaawansowane funkcje przetwarzania obrazów i pamięć rozszerzalną nawet do 400GB.

Samsung Galaxy S9

Ponadto, Galaxy S9 i S9 + są wyposażone w Knox 3.1, najnowszą platformę bezpieczeństwa firmy Samsung. Galaxy S9 i S9 + obsługują trzy różne opcje uwierzytelniania biometrycznego – tęczówkę, odcisk palca i rozpoznawanie twarzy – dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać najwygodniejszy sposób ochrony swoich urządzeń i aplikacji. Urządzenia oferują również funkcję inteligentnego skanowania –  nowy sposób identyfikacji, który łącząc skanowanie tęczówki i technologię rozpoznawania twarzy pozwala szybko i wygodnie odblokować smartfon w dowolnym środowisku.

Galaxy S9 i S9+ będą dostępne od 16 marca 2018 roku w wybranych sklepach w kolorach Midnight Black, Titanium Gray, Coral Blue oraz nowym Lilac Purple.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung prezentuje pierwszy inteligentny monitor – już nie trzeba kupować komputera

Koreański producent jest zdecydowanym liderem na rynku smart TV. Nie brakuje mu...
Czytaj wiecej