Samsung prezentuje Gear Fit2 Pro i Gear Sport, chce być przyjacielem każdego sportowca

Samsung Gear Fit2 Pro
Samsung Gear Fit2 Pro
Gear Sport i Gear Fit2 Pro, najnowsze zegarki i opaski firmy Samsung, zyskały dostęp do platformy Speedo On. W połączeniu z wodoodpornością do 5 ATM i do głębokości 50 metrów, stają świetnymi propozycjami dla nowej grupy sportowców: dla pływaków.

Gear Sport to inteligentny zegarek, z kolei Gear Fit2 Pro jest opaską do śledzenia aktywności fizycznej, pozwalającą na ciągłe monitorowanie tętna i wyposażoną we wbudowany odbiornik GPS. Oba urządzenia oferują dostęp do aplikacji Speedo On, służącej do monitorowania aktywności pływackiej. Umożliwia ona łatwe śledzenie najważniejszych parametrów, w tym: liczby przepłyniętych długości basenu, czasu przepłynięcia jednej długości i stylu. Dane ze Speedo On są zgodne z Samsung Health, platformą firmy Samsung, która zapewnia użytkownikowi szerszy obraz informacji o jego zdrowiu i kondycji fizycznej.

Samsung Gear Fit2 Pro
Samsung Gear Fit2 Pro

Speedo On jest główną nowością w Samsung Gear Sport i Gear Fit2 Pro.

Sercem Speedo On jest algorytm opracowany przez firmę Speedo, mający zapewniać dokładność i łatwe przesyłanie danych do platformy internetowej. Ta ostatnia pełni rolę partnera treningowego: zapewnia analizę treningów pływackich i monitoruje postępy w realizacji celów związanych z kondycją fizyczną. Oferuje również dostęp do programów treningowych, opracowanych przez cenionych trenerów i sportowców, a także dodatkowych wskazówek i porad, z których użytkownicy mogą skorzystać.

Samsung Gear Sport
Samsung Gear Sport

Speedo On pozwala również na interakcje, umożliwiając śledzenie osiągnięć innych pływaków, uczestniczenie w wyzwaniach i udostępnianie własnych osiągnięć. Zarówno w urządzeniu Samsung Gear Sport jak i Gear Fit2 Pro, aplikacja Speedo On umożliwia pływakom wykonanie prób czasowych i ustanawianie rekordów SWOLF (wskaźnik efektywności pływania).

Opaski i zegarki będą dostępne już niedługo w Polsce. Ceny nie są jeszcze znane.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Dla ciebie iPhone, dla niej iPhone i dla niego też. Tak tanio nie było od dawna

Apple dość niespodziewanie oficjalnie zaprezentował zupełnie nowego iPhone’a o nazwie iPhone SE....
Czytaj wiecej