Samsung wchodzi coraz głębiej w świat wirtualnej rzeczywistości

Samsung HMD Odyssey
Samsung HMD Odyssey
Gogle Samsung HMD Odyssey wyposażono w podwójny wyświetlacz AMOLED, słuchawki AKG i sześć czujników głębi pola. Zestaw jest prosty w użytkowaniu – wystarczy podłączenie do komputera PC.

Samsung zaprezentował HMD Odyssey, czyli zestaw stworzony we współpracy z firmą Microsoft. Urządzenie zapewni użytkownikom Windows 10 możliwość wkroczenia w wirtualną rzeczywistość, którą Microsoft określa jako Windows Mixed Reality. Samsung HMD Odyssey wyposażono w podwójny wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości, obsługujący szerokie kąty widzenia (o zakresie 110 stopni), słuchawki AKG oraz funkcję śledzenia pozycji użytkownika typu inside-out za pomocą sześciu czujników DOF.

Dzięki wykorzystaniu wyżej wspomnianego podwójnego, 3,5-calowego wyświetlacza wykonanego w technologii AMOLED, HMD Odyssey będzie cieszył oko żywymi kolorami i głęboką czernią nieodstępną dla stosowanych do tej pory w takich goglach wyświetlaczy LCD. Z kolei wspomniane wcześniej kąty widzenia o zakresie 110 stopni zapewnią głębszą iluzję dzięki obejmowaniu również peryferyjnego pola widzenia.

Samsung HMD Odyssey będzie obsługiwał funkcję dźwięku przestrzennego w 360 stopniach. Użytkownicy będą mogli również rozmawiać z innymi graczami za pomocą wbudowanego zestawu mikrofonów, bez konieczności demontażu całego zestawu.

Samsung HMD Odyssey

Samsung HMD Odyssey mają być przede wszystkim proste w obsłudze.

Samsung HMD Odyssey został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu użytkownikom Windows Mixed Reality jak najlepszych  wrażeń już od pierwszego kontaktu z urządzeniem. W przeciwieństwie do klasycznych zestawów VR, w przypadku Samsung HMD Odyssey użytkownik nie będzie musiał instalować żadnych dodatkowych czujników ruchu. Wystarczy jedynie połączyć zestaw z komputerem PC i można zaczynać przygodę. Dzięki wbudowanemu śledzeniu pozycji typu inside-out, użytkownicy będą mogli przebywać w wirtualnej rzeczywistości, nie będąc przy tym skrępowanymi żadnymi ograniczeniami w przestrzeni.

Samsung HMD Odyssey trafi na rynek w komplecie ze słuchawkami AKG oraz dwoma kontrolerami ruchu. Jeszcze w tym roku będzie można go kupić w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Korei, Brazylii i Hongkongu. Wstępne zamówienia w Stanach Zjednoczonych można składać już od 3 października. Dostępność w Polsce nie jest jeszcze znana.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Czy kupisz telewizor w cenie nowoczesnej limuzyny? Sony uważa, że tak

Sony zaprezentował swoją linię telewizorów na 2019 rok. Wśród modeli pewna niespodzianka....
Czytaj wiecej