Samsung QLED Q7F zaoferuje piękny obraz nawet w jasnym pomieszczeniu

Samsung QLED Q7F
Samsung zaprezentował niedawno telewizory QLED na bieżący rok. Na czele tej serii jest Q9F, czyli najbardziej zaawansowany reprezentant tej rodziny. Dostępny w trzech rozmiarach telewizor – 55, 65 i 75 cali – imponuje swoimi możliwościami.

Samsung QLED Q7F został wyposażony w bezpośrednie  podświetlenie matrycy z wielostrefowym wygaszaniem, co oznacza wyższy kontrast niż kiedykolwiek w telewizorach LCD oraz wysoką jakość obrazu bez względu na oświetlenie. Nowa technika antyrefleksyjna opracowana przez Samsunga sprawia ponoć, że telewizor ten potrafi wyświetlić wiernie kolor czarny, co do tej pory było skrajnie trudne na wyświetlaczach tego typu.

Eliminuje ona też odbicia. I jeszcze dodajmy do tego technologię HDR 2000 oraz Quantum Dot, która odpowiada m.in. za możliwość odwzorowania ponad miliarda odcieni barw z ich pełnym natężeniem.

Samsung QLED Q7F ma być niewidoczny.

Projektanci Samsunga skupili się tu na wyeliminowaniu elementów odciągających uwagę podczas oglądania. Tak powstał One Invisible Connection, czyli jeden praktycznie niewidoczny przewód, który zastępuje wszystkie inne, w tym zasilający. Koniec z plączącymi się wokół ekranu kablami.

Samsung QLED Q7F

W ramach koncepcji pozbywania się zbędnych elementów Samsung wyeliminował problem czarnej plamy na ścianie, którą był wiszący na ścianie wyłączony telewizor. Dzięki Ambient Mode gdy wyłączymy telewizor, na jego ekranie zobaczymy to, co znajduje się za nim. Tym samym ekran wtopi się w otoczenie. W ramach tej funkcjonalności nasz telewizor może także stać się nośnikiem aktualnych wiadomości, informacji o korkach drogowych czy o pogodzie. Na ekranie możemy też wyświetlić nasze własne zdjęcia.

Smart TV jako część smart home.

QLED Q7F stanie się swoistym centrum dowodzenia dla domowego ekosystemu urządzeń. Pranie w trakcie? Teraz nie trzeba przerywać oglądania ulubionego serialu, aby sprawdzić czy cykl już się zakończył. Dzięki funkcji powiadomień w rogu ekranu zobaczymy krótki komunikat. Przy założeniu, że nasza pralka jest zgodna ze standardem SmartThings.

Samsung QLED Q7F

W ręce widzów trafi też aplikacja SmartThings, która będzie swoistym łącznikiem między domowymi urządzeniami. Jedną z jej funkcji jest także ułatwienie połączenia telewizora z telefonem i przyśpieszenie pierwszej, jednorazowej konfiguracji. Raz połączone urządzenia będą płynnie współpracować.

Cena telewizora w Polsce nie jest jeszcze znana.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Alexa, sztuczna inteligencja od Amazonu, pojawi się w twoim pokoju hotelowym

Cyfrowi asystenci rozumiejący naturalną mowę nie są niczym nowym, choć w naszym...
Czytaj wiecej