Samsung QLED TV Q9 stawia poważne pytanie: czy da się zrobić jeszcze lepszy telewizor LCD?

Do sprzedaży wchodzą właśnie pierwsze egzemplarze z najbardziej prestiżowej i zaawansowanej serii QLED TV - Q9F o przekątnej ekranu 65 cali. Z kolei model Q9F z ekranem 88 cali trafi do sklepów jesienią.

Do sprzedaży wchodzą właśnie pierwsze egzemplarze z najbardziej prestiżowej i zaawansowanej serii QLED TV – Q9F o przekątnej ekranu 65 cali. Z kolei model Q9F z ekranem 88 cali trafi do sklepów jesienią.

Telewizory QLED TV Q9F z technologią Quantum Dot są kierowane do osób, które poszukują telewizorów zaawansowanych technologicznie, gwarantujących wierność odtwarzanych szczegółów i oferujących możliwie najszerszy zakres odwzorowania barw. Dzięki technologii HDR 2000 (w modelu Q9F o przekątnej 65 cali) i HDR 1500 (w modelu Q9F o przekątnej 88 cali) nawet w bardzo jasnych lub ciemnych scenach widz dostrzeże najsubtelniejsze szczegóły obrazu.

Samsung QLED TV to pierwsze na rynku telewizory, które zapewniają 100% natężenia koloru oraz 99% przestrzeni barw DCI-P3, stosowanej jako standard wyświetlania w projekcjach kinowych. Potwierdza to weryfikacja międzynarodowego stowarzyszenia Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), zajmującego się testowaniem i certyfikacją produktów.

Innowacje nie tylko w jakości, ale i w wygodzie.

Do obsługi telewizora oraz innych podłączonych urządzeń (dekoder, soundbar czy odtwarzacz Blu-ray) Samsung zaprojektował jeden pilot Smart Control. Widzowie docenią także aplikację Smart View na telefony, która pozawala sterować telewizorem czy przeglądać i uruchamiać programy z poziomu urządzenia mobilnego.

Samsung QLED TV Q9

Dodatkowo, wśród nowych rozwiązań należy wspomnieć m.in. o niemal niewidocznym, optycznym przewodzie Invisible Connection, który łączy telewizor z modułem One Connect. Pozwala on podłączyć do telewizora urządzenia zewnętrzne, takiej jak np. konsola Xbox czy odtwarzacz Blu-ray, eliminując problem nieestetycznych kabli plączących się wokół ekranu.

Modele z linii QLED TV zapewniają zróżnicowane opcje montażu, dzięki czemu użytkownicy mogą aranżować domową przestrzeń na wiele sposobów. Na przykład wieszak No Gap pozwala umieścić telewizor przy samej ścianie, dzięki czemu płaskie modele Q9F będą prezentować się niczym obrazy.

Czy da się lepiej niż Samsung QLED TV Q9? No właśnie…

Nie możemy nazwać QLED Q9F najlepszym telewizorem na rynku. Warto chociażby zwrócić uwagę na telewizory OLED oferowane przez firmy LG i Sony, które z pewnością mogą rywalizować z omawianym tu modelem Samsunga. Jednak przy takich parametrach obrazu i tak łatwej obsłudze zaczynamy się zastanawiać czym nas jeszcze mogą zaskoczyć producenci. I coraz bardziej brakuje nam do tego wyobraźni…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung prezentuje pierwszy inteligentny monitor – już nie trzeba kupować komputera

Koreański producent jest zdecydowanym liderem na rynku smart TV. Nie brakuje mu...
Czytaj wiecej