Samuel Shumway “gotuje” jedzenie z papieru

Taco, fot. Samuel Shumway
Taco, fot. Samuel Shumway
Sprawne dłonie przydają się zarówno w kuchni, jak i pracy artystycznej. Przekonuje o tym rzeźbiący w tekturze Samuel Shumway. Młody Amerykanin ma taką wprawę, że właściwie gotuje z papieru – efekty wyglądają bardzo apetycznie!

Gdy umiejętności artystyczne zbiegają się z zamiłowaniem do gotowania, może wyjść z tego przepis na ciekawy projekt. Samuel Shumway doszedł w tej dziedzinie do takiej wprawy, że jego tekturowe wyczyny można wręcz określić mianem gotowania z papieru. I to całkiem smakowitego gotowania! Amerykanin korzysta przy tym z umiejętności, jakie zdobywał przez lata nauki i praktyki, małymi kroczkami zmierzając do realizacji swojego kulinarnego marzenia…

Pancakesy, fot. Samuel Shumway
Pancakesy, fot. Samuel Shumway

Samuel Shumway to młody nowojorski artysta. Jest absolwentem Parsons School of Design, gdzie uzyskał licencjat z grafiki. Zawodowo zajmuje się wszelakimi pracami artystycznymi. Tworzy ilustracje, czasem bawi się w fotografa bądź kamerzystę. Zdarza mu się również wykonywać animacje – najczęściej poklatkowe. Głównym odbiorcą jego krótkich filmów wykonywanych techniką stop-motion są stacje telewizyjne Nickelodeon i Nick Jr. Pracuje też jako ilustrator książek, między innymi dla wydawnictw HarperCollins Children’s Books oraz Klutz Press. Swego czasu uczył także w jednej z brooklińskich szkół.

Stek, fot. Samuel Shumway
Stek, fot. Samuel Shumway

Pomysł na stworzenie serii tekturowych potraw przyszedł nowojorskiemu twórcy do głowy… podczas jedzenia. Rzeźbienie w papierze czy tekturze to dla niego żaden problem. Wykorzystuje to na co dzień w pracy, w związku z czym jego manualne umiejętności są wyższe, niż u przeciętnego śmiertelnika. Samuel Shumway, choć jak na razie nie ma z tego powodu profitów, myśli już o rozwinięciu tej serii. Przygoda z gotowaniem papierowego jedzenia rozpoczęła się w maju 2017 i trwa w najlepsze, ale Amerykaninowi marzy się wykorzystanie tych modeli do zilustrowania własnoręcznie napisanej książki kucharskiej!

Jajko z bekonem, fot. Samuel Shumway
Jajko z bekonem, fot. Samuel Shumway

Z takimi umiejętnościami, Samuel Shumway mógłby z tektury wykonać znacznie bardziej skomplikowane konstrukcje. Czasem mu się to zdarza, jednak jego kulinarne marzenie jest silniejsze. Czy kiedyś się ziści? Przekonacie się, śledząc jego stronę internetową oraz profile w Bēhance i na Instagramie – tutaj też możecie składać “zamówienia” na kolejne dania, które chcielibyście zobaczyć w kartonowej formie.

Źródło: samuelshumway.com

Autor artykułu
More from Damian Halik

“The Umbrella Academy” kolejną ekranizacją Netflixa

Netflix ogłosił, że już w przyszłym roku zobaczymy serial "The Umbrella Academy",...
Czytaj wiecej