Sata Production z kartonu zrobi wszystko. Nawet konsolę!

Super Mario Bros in a Box, fot. Sata Production/Youtube
Super Mario Bros in a Box, fot. Sata Production/Youtube
Internet pełen jest złotych rączek, które potrafią z niczego zrobić coś. W przypadku kanału Sata Production "niczyn" jest karton, natomiast "czymś" wszystko. Dosłownie! Pochodzący z Wietnamu Youtuber co rusz zadziwia swoją kreatywnością.

O tym, jak wdzięcznym materiałem do majsterkowania jest karton, pisaliśmy już nieraz. Wystarczy przypomnieć tekturowe rzeźby Japonki Monami Ohno czy zabawki z LeoLandii. Są jednak i tacy, którzy zamiłowanie do kartonu łączą z umiejętnościami technicznymi i potrafią ożywić swoje wytwory. Ekspertem w tej dziedzinie jest twórca youtube’owego kanału Sata Production.

Za przedsięwzięciem stoi pochodzący z Nam Định (miasto w Wietnamie) Joseph Nguyen. Mieszkający około 90 kilometrów na południe od Hanoi Joseph, studiuje mechatronikę na stołecznym Hanoi University of Science and Technology. Nie wiem, czy jest tam jednym z prymusów, ale jego kanał Sata Production na YouTubie udowadnia, że umiejętności mu nie brakuje! Z kartonu Joseph potrafi zrobić praktycznie wszystko, a w ostatnim czasie postanowił, że uderzy w nostalgiczne struny i za pośrednictwem Sata Production pokazał, jak stworzyć kartonowe konsole, na których można zagrać między innymi w “Super Mario Bros”, “Ouchy Bird” czy “Flappy Bird”.

Najciekawiej prezentuje się oczywiście kartonowa wersja gry “Super Mario Bros”. Lata lecą (już ponad 30!), a hit firmy Nintendo nie traci na popularności. Nie mogłyby się obyć bez niego nowe wydania konsol NES i SNES, stąd nie dziwi akurat taki wybór. I choć Colin Furze udowodnił, że konsolę można zrobić nawet z mikrofalówki, dzieło Sata Production i tak robi olbrzymie wrażenie. W końcu stworzono je od zera. Tylko z kartonu, kilu kabelków, silniczka i spinacza do bielizny!

Sata Production to kanał zakochanego w kartonie student mechatroniki. Joseph Nguyen rozpoczął swoją youtuberską karierę zaledwie pół roku tematu, ale ma już na koncie niemal 100 000 subskrypcji i łącznie ponad 9,5 miliona wyświetleń.

Na fali nostalgii, która przywiodła mu na myśl skonstruowanie kartonowej wersji gry “Super Mario Bros”, skorzystał też chomik Josepha. Pozostają w świecie, gdzie największym z bohaterów jest pewien hydraulik, twórca Sata Production zaprojektował też wersję, w której to jego futerkowy przyjaciel może się wykazać.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Lexus Lunar Design – motoryzacja w drodze na Księżyc

Jeśli wydawało wam się, że koncepcyjny model LF-30 i zaprezentowana wraz z...
Czytaj wiecej