Miuosh, Jimek i Smolik jak największe gwiazdy rocka!

Miuosh na kadrze z teledysku do "Kaznodziei" (album "Pan z Katowic", 2014), fot. Fandango Records
Miuosh na kadrze z teledysku do "Kaznodziei" (album "Pan z Katowic", 2014), fot. Fandango Records
Wielkie stadiony mają to do siebie, że potrafią pomieścić wielkie rzesze ludzi – nie zawsze ma się jednak to szczęście, by masy rzeczywiście zainteresować. Z tym problemu nie mieli natomiast Miuosh, Jimek i Smolik, których już niebawem wysłucha przeszło 40 000 osób!

Stadion Śląski ma wspaniałą historię i nieraz był świadkiem wiekopomnych wydarzeń w dziejach polskiego sportu, ale też nieraz gościł wielkie gwiazdy światowego formatu. Rysą na tym monumentalnym miejscu jest ostatnia dekada, kiedy to w bólach powstawał nowy stadion. Z areny, która miała ubiegać się o goszczenie drużyn rywalizujących podczas Euro 2012, Śląski stał się areną-widmo. W nowej historii tego miejsca, które po wieloletniej przebudowie dopiero niedawno zostało otwarte, legendę trzeba więc budować na nowo. Nie mam jednak wątpliwości, że wydarzenia pokroju “Scenozstąpienia”, na którego czele stoją Miuosh, Jimek i Smolik, szybko tę nową historię napiszą.

Już u podstaw koncertu SCENOZSTĄPIENIE – MIUOSH x JIMEK x SMOLIK x NOSPR leży mocny fundament. Podwaliny pod nowy format położono już w roku 2015, gdy Miuosh i Jimek nawiązali współpracę z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. W ten sposób dorobek katowickiego rapera wybrzmiał w aranżacji godnej największych muzycznych mistrzów. W zeszłym roku posunięto się natomiast o jeszcze jeden krok dalej, oddając owe utwory w ręce Andrzeja Smolika. Jeden z najlepszych producentów muzycznych w Polsce dodał od siebie sporo nieoczekiwanych brzmień, jednocześnie utrzymując niesamowity klimat poprzedniej kolaboracji Miuosha. Teraz oba te przedsięwzięcia będzie można zobaczyć razem.

Oczywiście wydaje się to dość dziwnym połączeniem – tym bardziej dla osób, które za rapem nie przepadają. “Scenozstąpienie” ma jednak być skierowane właśnie do tego typu odbiorców, będąc projektem przełamującym schematy i stereotypowe myślenie. Nie można też zapominać o gościach, którzy licznie wesprą nietypowe przedsięwzięcie. Obok Miuosha, Jimka i Smolika na scenie zameldują się: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Brzmi jak mieszanka egzotyczna? Z pewnością, ale to właśnie takie wydarzenia piszą historię.

SCENOZSTĄPIENIE – MIUOSH x JIMEK x SMOLIK x NOSPR odbędzie się 9 czerwca. Do koncertu pozostał więc jeszcze przeszło miesiąc, ale zainteresowani nie mają na co czekać. Już teraz wiadomo, że na Stadionie Śląskim zamelduje się czterdzieści tysięcy ludzi! Dzięki temu “Scenozstąpienie” z miejsca stanie się jednym z największych biletowanych występów polskiego artysty w historii. Wejściówki na trybuny rozeszły się jak świeże bułeczki, ale maruderzy mają jeszcze szansę. W puli pozostały jeszcze bilety na płytę (99 zł), ale i te szybko się kończą. Zainteresowanych odsyłam więc na stronę eBilet.pl.

Plakat promujący SCENOZSTĄPIENIE – MIUOSH x JIMEK x SMOLIK x NOSPR
Plakat promujący SCENOZSTĄPIENIE – MIUOSH x JIMEK x SMOLIK x NOSPR
Autor artykułu
More from Damian Halik

Macaulay Culkin na krzyżu? Zagrał… Kurta Cobaina

Macaulay Culkin znów szokuje – tym razem we współpracy z równie ekscentrycznym...
Czytaj wiecej