Sekrety Lexusa RC

Sekrety Lexusa RC
Sekrety Lexusa RC
Liczy się pierwsze wrażenie, a jakie ono jest w przypadku RC wszyscy wiemy. Piorunujące. Zachwyca wszystkimi detalami i funkcjonalnościami, szczególnie tymi na których nie skupiamy się w pierwszym momencie.

Liczy się pierwsze wrażenie, a jakie ono jest w przypadku lexusa RC wszyscy wiemy. Piorunujące. Zachwyca detalami i funkcjonalnościami, szczególnie tymi na których nie skupiamy się w pierwszym momencie.

Grill

Znak rozpoznawczy Lexusa – grill, „twarz” auta. Element nie do przecenienia, projektowany przez znakomitych architektów i inżynierów. Nadaje charakteru, indywidualności. Dla klienta – sygnał, że to Lexus. Tym razem, w modelu RC, jest szerszy niż w sedanie. Każda część jest osobno rzeźbiona, a farba o doskonałej jakości w odmiennych odcieniach. Finalnie podkreśla to charakter modelu i dodaje akustycznych doznań.  RC ma również pionowy zamiast poprzecznego wzór siatki. W modelu F Sport umiejscowiony niżej niż w jakimkolwiek innym.

Grill
Grill

Przełączniki elektrostatyczne

Środkowa konsola ma przełączniki elektrostatyczne do kontroli temperatury wewnątrz kabiny. Przesuwając palcem w górę lub w dół przełącznika o podłużnym kształcie, można regulować temperaturę z dokładnością nawet do pół stopnia Celsjusza. Alternatywnie, korekta może być dokonywana, poprzez naciskanie strzałek w górnej i dolnej części przełącznika.

Przełączniki elektrostatyczne
Przełączniki elektrostatyczne

Tylne fotele

W przeciwieństwie do większości coupe na rynku, tylne fotele RC należą do bardzo wygodnych, są też użyteczne i praktyczne. Dostęp do nich jest szybki i łatwy, przez użycie dźwigni na przednich siedzeniach samochodu. To automatycznie przesuwa fotel do przodu, składając go. Podniesieni oparcia pozwala na powrót do pierwotnej pozycji.

Tylne fotele
Tylne fotele

Farba

Lexusa RC możesz zamówić w 10 kolorach, a wśród nich Sonic White, Sonic Titanium tworzone w dwóch etapach, po to by uzyskać stały, krystaliczny połysk. Sonic Red to już krok dalej. Wielowarstwowa technika, która faktycznie używa warstw srebra. Efekt finalny zaskakuje cieniowaniami – jaśniejszymi i ciemniejszymi pasmami.

Sonic Red - farba
Sonic Red – farba

Shimamoku

To sposób wykończenia drewna. Charakterystyczna słojowata wstążka powstaje w 67-etapowym procesie powlekania jasnego i ciemnego drewna. Inspiracja pochodzi z fortepianów koncertowych Yamahy, gdzie zastosowana technika zapobiega odbijaniu świateł scenicznych na instrumencie i tym samym rozpraszaniu wykonawcy.

Shimamoku
Shimamoku

 System audio Marka Levinsona

17-głośnikowy system nagłaśniający jest w standardowym wyposażeniu Lexusa RC i jako opcja w wersji F-Sport. Posiada funkcją zwaną „Signal Doctor”, nową technologię odtwarzania, która kompensuje utraty wysokich częstotliwości i szmerów, jakie występują przy korzystaniu z cyfrowych odtwarzaczy muzyki. Rezultatem jest czystszy i bogatszy dźwięk, bliższy oryginalnej jakości zapisu.

Mark Levinson
Mark Levinson

Źródło: blog.lexus.co.uk

Tagi wpisu
,
Autor artykułu
More from Dominika Telega

Przed nami Raindance Film Festival

Najważniejszy, niezależny festiwal filmowy Raindance Film Festival, odbywający się w samym sercu...
Czytaj wiecej