“Senses Electrified” uświetni Milan Design Week 2020

Autor "Senses Electrified" za kierownicą Lexusa LF-30 (fot. materiały prasowe)
Autor "Senses Electrified" za kierownicą Lexusa LF-30 (fot. materiały prasowe)
Choć wielkie święto designu zostało przełożone z kwietnia na czerwiec, wiele wskazuje na to, że impreza odbędzie się bez większych perturbacji. To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę, jak ekipa Mathiasa Gmachla napracowała się nad instalacją, która uświetni stoisko Lexusa podczas Milan Design Week 2020.

Jak co roku Lexus nie odpuszcza możliwości pokazania się w trakcie mediolańskiego Salone del Mobile. Kultowa impreza na kilka dni przyciągnie wzrok wszystkich, którzy interesują się designem, będąc oknem na świat dla wielu młodych, obiecujących projektantów oraz branżowych gwiazd. Wśród licznych ekspozycji nie zabraknie oczywiście stoiska Lexusa. Poza rozstrzygnięciem kolejnej edycji konkursu Lexus Design Award japońska marka pokaże też wyjątkową instalację – “Senses Electrified”.

W poszukiwaniu doznań, w poszukiwaniu możliwości

Grafika promująca instalację "Senses Electrified", która rozświetli Milan Design Week 2020 (fot. materiały prasowe)
Grafika promująca instalację “Senses Electrified”, która rozświetli Milan Design Week 2020 (fot. materiały prasowe)

Doskonale rozwija się futurystyczna wizja Lexusa, a marka starannie dokłada w tej układance kolejne klocki. Od zaprezentowania koncepcyjnego modelu LF-30 jesienią zeszłego roku; poprzez coraz śmielsze mówienie o elektryfikacji całej gamy swoich pojazdów; a na zaprezentowaniu pierwszego, seryjnego modelu elektrycznego kończąc, Japończycy znów wyznaczają trendy. “Senses Electrified” ma być natomiast kolejną okazją, by raz jeszcze, tym razem w nieco bardziej artystyczny sposób, zademonstrować tę koncepcję. Jak przy każdej tego typu instalacji do współpracy zaproszono wybitnych przedstawicieli świata designu. W tym roku padło na londyńskie studio Loop.pH, słynące z wizjonerskich instalacji, łączących rzeczywistość ze światem wirtualnym.

Mathias Gmachl w INTERSECT by Lexus (fot. materiały prasowe)
Mathias Gmachl w INTERSECT by Lexus (fot. materiały prasowe)

Współpraca z Lexusem sprawia nam ogromną przyjemność. Marka ta jest jednocześnie wizjonerska i skoncentrowana na człowieku. Według koncepcji Lexus Electrified samochód ma stanowić przedłużenie naszych zmysłów. Instalacja Senses Electrified to emocjonująca podróż, która pokazuje możliwości intensyfikacji wrażeń, jakie się wiążą z elektryfikacją.

– Mathias Gmachl, założyciel i dyrektor studia Loop.pH

Twórca instalacji "Senses Electrified" twarzą w twarz z Lexusem LF-30 (fot. materiały prasowe)
Twórca instalacji “Senses Electrified” twarzą w twarz z Lexusem LF-30 (fot. materiały prasowe)

Przygotowana przez Loop.pH instalacja “Senses Electrified” zostanie zaprezentowana w mediolańskim Superstudio Più – w sercu Milan Design Week. Zważywszy na zainteresowania oraz doświadczenie Gmachla i spółki, wydaje się, że koncepcja Lexus Electrified nie mogła znaleźć lepszej formy wyrazu. O tym przekonamy się jednak dopiero w czerwcu.

Mimo kiepskich informacji, jakie płyną w ostatnich dniach z Mediolanu, organizatorzy są pewni, że Milan Design Week 2020 nie podzieli losu Mediolańskiego Tygodnia Mody. Na wszelki wypadek imprezę przeniesiono jednak z kwietnia na czerwiec. Instalację “Senses Electrified” będzie można zobaczyć (a może raczej poczuć?) w dniach 16-21 czerwca. Oczywiście nieodzowną częścią imprezy będzie też pokaz prototypów finalistów Lexus Design Award 2020 oraz rozstrzygnięcie konkursu.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Rzeczy, które niebawem przejdą do lamusa [TOP10]

Wszystko w otaczającym nas świecie, podlega tym samym prawom, co my: ewoluuje...
Czytaj wiecej