Shawn James koncertuje w trzech polskich miastach

Shawn James
Shawn James
Wybicie się na rynku muzycznym nie jest proste, jednak Shawn James przekonuje, że warto próbować. Muzyk jest obecnie na fali, a podczas trwającej właśnie trasy po Europie, odwiedzi także Polskę.

Wybicie się na rynku muzycznym nie jest proste, jednak Shawn James przekonuje, że warto próbować. Muzyk jest obecnie na fali, a podczas trwającej właśnie trasy po Europie, odwiedzi także Polskę.

Jesienią minie dokładnie pięć lat od momentu, gdy Shawn James wydał swoją debiutancką płytę – “Shadows”. Rok później rozpoczął współpracę z zespołem The Shapeshifters, jednak do Polski zawita sam.

Może za wcześnie na porównania do tuzów muzyki filmowej, jednak Shawn James (dość przypadkowo) wkroczył na tę ścieżkę kariery. Choć na co dzień stara się wieść życie rock’n’rollowca i grywać koncerty jak gdyby nigdy nic, zdarzało mu się już współpracować ze stacjami NBC, CBS czy HBO, a jego twórczość bacznie obserwują producenci związani z branżami sztuk wizualnych.

Mówię “sztuk wizualnych”, gdyż “branża filmowa” jest tu określeniem zbyt wąskim. Ot, najlepszy dowód: o pochodzącym z Chicago muzyku, głośno zrobiło się pod koniec zeszłego roku, gdy PlayStation udostępniło powyższy trailer. A że “The Last of Us 2” jest mocno wyczekiwanym tytułem – Shawn James trafił nie tylko do świadomości graczy. I choć 31-latek jedynie użyczył swojej twórczości, boom na jego muzykę rozgorzał na dobre.

Utwór “Through the Valley” pochodzi ze wspomnianego już krążka “Shadows”, którym Shawn James debiutował. W międzyczasie wydał on jeszcze kilka płyt, a ostatnia – “On the Shoulders of Giants” – doczekała się właśnie europejskiej trasy koncertowej pod tym samym tytułem. Muzyk rozpoczął ją w fińskim Tampere 27 stycznia. Od tego momentu Shawn James gra niemal codziennie, przemierzając Europę wzdłuż i wszerz.

Trasa liczy pięćdziesiąt cztery koncerty, a ostatni z nich odbędzie się 18 kwietnia w irlandzkim Cork. Wcześniej jednak Shawn James zawita do Polski. Wystąpi u nas trzykrotnie:

27 marca, Katowice – Katofonia Blues&Jazz Club (ulica Mariacka 18A)

28 marca, Warszawa – Beerokracja (ulica Marszałkowska 99/101)

29 marca, Wrocław – Klub Muzyczny Liverpool (ulica Świdnicka 37)

Bilety kosztują 30 złotych. Można je kupić online bądź w klubach, w dniu koncertu.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Czy FairBnB zdoła naprawić to, co Airbnb popsuło?

Nawet najciekawsze i – zdawałoby się – pożyteczne koncepcje mogą wywołać negatywne...
Czytaj wiecej