Zajmowali się systemami dźwiękowymi do najlepszych kin. Teraz prezentują swoje pierwsze słuchawki

dolby dimension
Firmę Dolby znają wszyscy amatorzy kina domowego i sprzętu grającego wysokiej klasy. To ona odpowiada za najpopularniejsze standardy dźwięku przestrzennego. Nigdy jednak nie zajmowała się produkcją samego sprzętu. Aż do teraz.

Dolby od dziesięcioleci zajmuje się wymyślaniem coraz to nowszych metod na emisję dźwięku – od stereo, przez surround aż po aktualnie najnowszy standard dźwięku dookólnego, jakim jest Dolby Atmos. Firma ta jednak nigdy nie tworzyła własnych głośników czy słuchawek na rynek konsumencki – zarabia na sprzedawaniu swojej wiedzy technicznej twórcom treści i sprzętu. Aż do teraz.

Dolby Dimension to bezprzewodowe słuchawki z systemem aktywnego wyciszania szumów. Są zaprojektowane przede wszystkim z myślą o stosowaniu ich do oglądania filmów w taki sposób, by nie przeszkadzać rozkręconym na maksa kinem domowym reszcie domowników. Ale przecież nikt nam nie zabroni stosować ich również do słuchania muzyki.

dolby dimension

Bezprzewodowe słuchawki Dolby Dimension – czym właściwie się wyróżniają na rynku?

To bardzo dobre pytanie. Z danych technicznych słuchawek nie wynika na nie jasna odpowiedź. Dolby zapewnia nas jednak, że sekret tkwi w niestandardowej konstrukcji i wbudowanym w urządzenie oprogramowaniu. Zaprojektowane przez Dolby 40-milimetrowe głośniki w nausznikach mają gwarantować wierną reprodukcję dźwięku. Same słuchawki mogą też być połączone przez Bluetooth nawet z trzema urządzeniami równocześnie.

System wyciszania szumów (ANC) wykorzystuje wbudowaną w Dimension macierz pięciu mikrofonów i algorytm Dolby LifeMix. Siłę jego działania możemy regulować wedle naszego życzenia za pośrednictwem mobilnej aplikacji lub bezpośrednio na płytce dotykowej na słuchawkach. Dimension są też zgodne z Asystentem Google i Siri.

dolby dimension

Dolby Dimension są już dostępne w przedsprzedaży. Jeszcze nie ma ich oficjalnie na polskim rynku, ale wiemy ile kosztują za oceanem: aż 600 dol. Mamy nadzieję, że obietnice Dolby o doskonałym brzmieniu zostaną spełnione. To wysoka cena, nawet jak na wysokiej klasy sprzęt tej kategorii.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Notebooki wkraczają w erę 5G

Największy dostawca notebookowych procesorów przedstawił swój plan na wprowadzenie łączności 5G do...
Czytaj wiecej