Smart Rope, czyli jak mądrze skakać

Smart Rope
Smart Rope, źródło: przystanek-eko.pl
Każdego dnia staraj się być lepszą wersją siebie z wczoraj - mawiają trenerzy personalni. Smart Rope został właśnie po to stworzony.

W ostatnim czasie przedstawiliśmy kilka sprzętów powstałym dzięki rozwojowi technologii – na przykład inteligentną wagę Xiaomi, które poza byciem ciekawostką technologiczną mogą efektywnie wpłynąć na trening oraz kontrolowanie jego efektów. Kolejnym takim gadżetem jest Smart Rope.

Urządzenie, które mam na myśli to Smart Rope.

To skakanka, która pozwala dokładnie kontrolować wykonywane ćwiczenia. Liczy skoki i komunikuje się ze smartfonem – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Lim Irang z Tangram Factory, producenta inteligentnej skakanki. Dodajmy zatem, że tak jak w przypadku większości inteligentnych urządzeń do prawidłowej współpracy niezbędna jest dedykowana aplikacja na naszego smartfona.

Diabeł tkwi w szczegółach

Co ciekawe, jak dodaje Irang, w skakance umieszczone są opatentowane czujniki magnetyczne śledzące każdy ruch oraz 23 diody LED, które wyświetlają w powietrzu m.in. liczbę oddanych skoków. W trakcie ćwiczenia i wykonywania kolejnych skosów dane dotyczące naszego treningu pojawiają się przed naszymi oczami! W pierwszej chwili dość ciężko w to uwierzyć, dlatego warto zapoznać się z tym filmem.

Możemy też zobaczyć liczbę spalonych kalorii podczas treningu. Jeśli nasi znajomi korzystają z aplikacji, otrzymamy możliwość porównywania swoich wyników. Smart Rope dostępny jest w czterech rozmiarach S, M, L oraz XL w zależności od naszego wzrostu.

Wspomniany wcześniej przedstawiciel firmy Tangram Factory chwali również, że aplikacja po wprowadzeniu naszych danych dobierze dla nas odpowiedni trening z użyciem inteligentnej skakanki.

Sprzęt trafił do internetowych sklepów Apple, Amazon oraz oczywiście możemy zamówić go bezpośrednio przez stronę producenta. W Polsce Smart Rope jak dotąd nie zdobył zbyt dużej popularności, chociaż na rynku pojawił się już kilka lat temu. Znacznie większym powodzeniem cieszy się na zachodzie.

Pomimo tego wciąż zakup nowego urządzenia to koszt nawet do 400 zł.

Jednak producent zdecydował się udostępnić jeszcze dwie wersje. Pierwsza z nich, Rookie, dzięki regulowanej długości może być używana również przez dzieci. Jest również lżejsza. Druga wersja nazywa się Pure. Nie posiada ona diod LED, ale znacznie dłużej pracuje na baterii i także wyposażona jest w regulowaną długość.

Zakup dwóch powyższych wersji jest tańszy, ceny wahają się pomiędzy 250 – 300 zł. Jeżeli zatem trening na skakance to jedna z aktywności, którą praktykujecie i chcecie, żeby był bardziej efektywny, warto przyjrzeć się Smart Rope.

Autor artykułu
More from Kamil Jabłczyński

Dokument na wagę złota, czyli nie tylko „Ostatni taniec”

Dobry dokument sportowy to skarb – w końcu niewiele rzeczy na świecie...
Czytaj wiecej