Smarter FridgeCam – koniec z marnowaniem jedzenia

O tym, że żywności marnujemy zdecydowanie za dużo, doskonale wiemy. Brytyjczycy obliczyli, że angielska rodzina rocznie wyrzuca około 700£ do kosza. Czas na monitoring swojej lodówki i proste rozwiązanie. Kamera wewnątrz i aplikacja w naszym smartfonie. 

Smarter FridgeCam jest bezprzewodowa i pasuje do każdej lodówki, na bieżąco śledzi jej zawartość, daty przydatności do spożycia, podpowiada co możesz ugotować z jej zawartości i po prostu Cię informuje, czy przypadkiem nie pora zakupów dzięki funkcji internetowego koszyka. Powiadomienia wysyłane są bezpośrednio na telefon. Ale to nie wszystko. Jest też funkcja geolokalizacji – gdy jesteś w pobliżu sklepu spożywczego, otrzymujesz wiadomość o możliwości uzupełnienia lodówki. Aplikacja wysyła też alerty, gdy drzwi lodówki są niedomknięte bądź temperatura wewnątrz jest za niska lub za wysoka. Kreatywności kamerze również nie brakuje dzięki Smarter Chef i sugestiom, co dzisiaj możesz zjeść z tego co znajdziesz w lodówce.

Twórcy urządzenia obliczyli, że FridgeCam zwraca się w trzy miesiące, oszczędzasz średnio 400£ rocznie. Aplikacja zaprojektowana jest na iOS i Android, kamera jest bezprzewodowa, oparta o technologię Bluetooth, wyposażona w port USB. Żywotność baterii to około trzy miesiące. Premiera urządzenia już we wrześniu, można zamawiać już dziś, cena to 99,99£.

Źródło: https://store.smarter.am/products/fridgecam

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Hotele warte każdej podróży

Są miejsca, które wynagrodzą każdą wielogodzinną podróż, najbardziej daleką i męczącą. Prawdziwy...
Czytaj wiecej