Snapchat Spectacles – okulary XXI wieku

Okulary Snapchat Spectacles w końcu trafiły do sprzedaży. Długo trzymano je w tajemnicy, potem dystrybuowano w sposób "partyzancki". W tym tygodniu wreszcie udostępniono je także w sklepie internetowym, ale...

Okulary Snapchat Spectacles w końcu trafiły do sprzedaży. Długo trzymano je w tajemnicy, potem dystrybuowano w sposób “partyzancki”. W tym tygodniu wreszcie udostępniono je także w sklepie internetowym, ale…

Twórcy długo trzymali  projekt w tajemnicy. Milczeli jak grób, a okulary doczekał się premiery dopiero w listopadzie zeszłego roku. Zanim jednak Snapchat Spectacles trafiły do sprzedaży, postanowiono dystrybuować je w sposób – nazwijmy to – “partyzancki”. Może to fascynacja Pokemon GO (a może nie), ale by znaleźć przemierzający Stany Zjednoczone specjalny automat, trzeba było wykazać się choć odrobiną determinacji…

I tak to trwało kilka miesięcy, aż w końcu Snapchat Spectacles trafiły do sprzedaży internetowej. Cena? 130 dolarów. Może nie jest szczególnie przystępna, ale warto pamiętać, że nie są to zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

https://www.youtube.com/watch?v=J_fG_hH2F30

Okulary promowane są hasłem: “Twórz wspomnienia” i temu mniej więcej służą… Ale na zasadach Snapchata – co można uznać za ich największy mankament. O ile projekt sam w sobie jest ciekawy i w wielu przypadkach mógłby stanowić alternatywę chociażby dla GoPRO, raczej niewielu zadowoli limit długości filmów. Podobnie jak w aplikacji, filmiki ze Snapchat Spectacles także ograniczają się do dziesięciu sekund.

Kąt widzenia obiektywu wynosi 115º. Filmy można nagrywać w HD, przy czym będą one… okrągłe. Dzięki temu nagrania będą dopasowywać się zarówno do pionowo, jak i poziomo ustawionego ekranu. Taka tam snapchatowa ciekawostka (poniżej).

Według producenta, pełne ładowanie Snapchat Spectacles trwa około dziewięćdziesięciu minut i wystarcza na cały dzień “tworzenia wspomnień”. Odbywa się za pomocą dedykowanego etui bądź kabla (otrzymujemy je w wraz z okularami). Dobrze jednak zadbać o te akcesoria, bo ich awaria może nas słono kosztować (niemal połowę ceny zestawu – 50$ za etui, 10$ za kabel).

Ładowanie Snapchat Spectacles, fot. Spectacles.com
Ładowanie Snapchat Spectacles, fot. Spectacles.com

Snapchat Spectacles można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony, jednak tutaj pojawia się kolejne “ale”. Sklep dość nieśmiało informuje, że okulary dostarczane są jedynie na terytorium Stanów Zjednoczonych. Ekspansja na inne rynki jest zapewne w planach, jednak zanim nastąpi, trzeba polować na gadżet za pośrednictwem portali aukcyjnych.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Niedorzeczna petycja w sprawie serialu “Good Omens”

Lubicie, gdy wasze zdanie na jakiś temat znajduje szerokie poparcie i ma...
Czytaj wiecej