Soccer Jewels – do zestawu obowiązkowego na nadchodzący Mundial!

Panowie, kobiety będą zdecydowanie zacieklej kibicować i udzielać absolutnej władzy nad pilotem, jeśli wyposażycie je w odpowiednie narzędzia. Żadna bowiem nie odmówi kolejnej pary designerskich kolczyków. A dla Was będą one lekcją strategii i historii!

Zbliżający się mundial inspiruje też projektantów biżuterii. Saskia Diez przedstawia kolekcję Soccer Jewels, 11 różnych par kolczyków nawiązujących do ustawienia drużyny na boisku. Każde z nich nawiązuje do historycznych wygranych i taktyk stosowanych przez najlepsze drużyny na świecie.

Nazwy kolczyków to kombinacja cyfr, odpowiadająca liczbie graczy na pozycjach w obronie, ataku i pomocy, mamy m.in.: 4-3-2-1, 4-1-4-1, 4-2-3-1, 4-3-3, 4-4-2. Wyjaśniając w 4-3-3 to czterech zawodników w obronie, trzech pomocników, trzech napastników (bramkarz jest pomijany). Formacja 3-4-3 to przykładowo preferowane ustawienie drużyn Barcelony czy klubu AC Milan, która ewoluowała z 4-3-3 od lat 90-tych. Kolejno 3-4-3 z diamentem-pomocnikiem to Liga Mistrzów z 2017 roku i Messi w szczytowym ustawieniu na boisku. Zawodnicy to słodkowodne perły, „trzyma” ich łańcuszek z 18-karatowego złota.

Ustawienia drużyny na boisku, które obrazuje swoją biżuterią Diez, odwołują się do przyjętej strategii, często zwycięskiej stąd historycznych momentów w futbolu i po prostu do piękna sportu, który potrafi zjednoczyć miliony ludzi.

Źródło: www.saskia-diez.com 

Źródło zdjęć: www.dezeen.com 

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Widzieliście niebieskie wino? Właśnie zagościło na stołach!

Może po lampce niebieskiego wina? Brzmi dziwnie, to prawda, ale to nie...
Czytaj wiecej