Sokół Milenium z Lego – największy zestaw w historii.

Takiego zestawu jeszcze nie było, Duńczycy przygotowali coś specjalnie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Oto olbrzymi Sokół Milenium z klocków Lego.

Najsłynniejszy producent klocków, duńska firma Lego od lat współpracuje z twórcami kultowej kosmicznej sagi. Gwiezdne Wojny są obecne w ofercie Lego w postaci wielu zestawów, często wypuszczanych razem z premierami kolejnych części kinowej serii. Jeden z najsłynniejszych fikcyjnych statków kosmicznych był już od dłuższego czasu dostępny w wersji „klockowej”. Tym razem Duńczycy przygotowali coś specjalnego. Nowy model Sokoła Milenium to największy zestaw wypuszczony w przez Lego i dostępny w normalnej sprzedaży. Maszynę słynnego przemytnika granego przez Harrisona Forda można złożyć z 7541 klocków! Sokół Milenium zdetronizował miniaturę indyjskiego Tadż Mahal, która składała się z ponad 5900 elementów.

 

Nie tylko ilość cegiełek jest imponująca. Kosmiczna maszyna Hana Solo ma 84 centymetry długości, 21 wysokości i 56 szerokości. Posiada szereg ruchomych elementów jak otwierane rampy, osłonę kabiny, czy demontowalne działa laserowe czy części kadłuba, tak aby można było zajrzeć w głąb statku. Ponieważ Sokół Milenium przewijał się przez kilka części Gwiezdnych Wojen, nieco się zmieniając w wyniku walk czy modernizacji, w zestawie znajdziemy elementy pozwalające dostosować go do konkretnego epizodu. Dostaniemy również komplet figurek, także z różnych epizodów. Model wypuszczony w serii Ultimate Collector Series trafi do sprzedaży od 1 października. Cena? Prawie 3000 złotych, wygląda na to, że Lego wyjątkowo odchudzi portfel św. Mikołaja przed tegoroczną gwiazdką.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Pixio – nadchodzi klockowa rewolucja

Dla pokolenia 30+ to że ekran komputera wyświetla zaledwie 16 kolorów i...
Czytaj wiecej