Sokół Milenium z Lego – największy zestaw w historii.

Takiego zestawu jeszcze nie było, Duńczycy przygotowali coś specjalnie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Oto olbrzymi Sokół Milenium z klocków Lego.

Najsłynniejszy producent klocków, duńska firma Lego od lat współpracuje z twórcami kultowej kosmicznej sagi. Gwiezdne Wojny są obecne w ofercie Lego w postaci wielu zestawów, często wypuszczanych razem z premierami kolejnych części kinowej serii. Jeden z najsłynniejszych fikcyjnych statków kosmicznych był już od dłuższego czasu dostępny w wersji „klockowej”. Tym razem Duńczycy przygotowali coś specjalnego. Nowy model Sokoła Milenium to największy zestaw wypuszczony w przez Lego i dostępny w normalnej sprzedaży. Maszynę słynnego przemytnika granego przez Harrisona Forda można złożyć z 7541 klocków! Sokół Milenium zdetronizował miniaturę indyjskiego Tadż Mahal, która składała się z ponad 5900 elementów.

 

Nie tylko ilość cegiełek jest imponująca. Kosmiczna maszyna Hana Solo ma 84 centymetry długości, 21 wysokości i 56 szerokości. Posiada szereg ruchomych elementów jak otwierane rampy, osłonę kabiny, czy demontowalne działa laserowe czy części kadłuba, tak aby można było zajrzeć w głąb statku. Ponieważ Sokół Milenium przewijał się przez kilka części Gwiezdnych Wojen, nieco się zmieniając w wyniku walk czy modernizacji, w zestawie znajdziemy elementy pozwalające dostosować go do konkretnego epizodu. Dostaniemy również komplet figurek, także z różnych epizodów. Model wypuszczony w serii Ultimate Collector Series trafi do sprzedaży od 1 października. Cena? Prawie 3000 złotych, wygląda na to, że Lego wyjątkowo odchudzi portfel św. Mikołaja przed tegoroczną gwiazdką.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Wałęsa. Człowiek z… pixeli

Były prezydent jest postacią niezwykle barwna i znaną na całym świecie, choć...
Czytaj wiecej