Sonos i Ikea łączą siły. Proponują inteligentne meble dla audiofilów

sonos ikea symfonisk
Jedna z najlepszych firm tworzących inteligentne głośniki oraz jeden z liderów na rynku nowoczesnych mebli proponują nam… półkę i lampkę. Oba meble wyposażono w dobrej jakości system audio i łączność bezprzewodową.

Z czym powinny nam się kojarzyć Ikea i Sonos? Pierwsza firma to przede wszystkim stylowe, nowoczesne, a mimo tego atrakcyjne cenowo meble do samodzielnego montażu. Druga to wysokiej jakości, bezprzewodowe głośniki, które pięknie potrafią integrować się w jeden system dźwiękowy, obsługiwany zdalnie z telefonu i tabletu.

Obie firmy postanowiły nawiązać dość nietypową współpracę, której efektem jest linia produktowa Symfonisk. Na razie składają się na nią dwa produkty – o których za chwilę – ale podobno to dopiero początek. Wkrótce mamy spodziewać się kolejnych nowości.

Ikea i Sonos tworzą Symfonisk. Na pierwszy ogień idą The Bookshelf Speaker oraz Table Lamp.

sonos ikea symfonisk

Nazwy obu produktów wyjaśniają, czym właściwie są, ale dla tych, co są na bakier z językiem angielskim: pierwszy to półka ścienna z wbudowanym głośnikiem, drugi zaś – lampka stołowa z – a jakże – wbudowanym głośnikiem. The Bookshelf Speaker ma kosztować 99 dolarów, a Table Lamp 179 dolarów. Na razie nie jest jasne, kiedy oba produkty trafią do Polski, dysponujemy wyłącznie cenami na amerykański rynek. Premierę handlową obu urządzeń przewidziano na sierpień.

sonos ikea symfonisk

The Bookshelf Spekaer to niewielka, przytwierdzana do ściany półka. Table Lamp przypomina z wyglądu głośnik Sonos One z doczepioną do niego żarówką z kloszem. Oba produkty, trzeba przyznać, prezentują się bardzo stylowo. Są też zgodne nie tylko z protokołem Sonos, ale również i Apple AirPlay 2. To oznacza, że możemy nimi w wygodny sposób sterować niemal dowolnym telefonem i tabletem. Możemy nawet łączyć ze sobą te urządzenia oraz inne głośniki marki Sonos, by tworzyć kompleksowy domowy system audio – więc tak, lampka Ikei może, dla przykładu, być jednym z tylnych satelitów kina domowego 5.1.

Ikea Symfonisk to nie tylko inteligentne gadżety, ale i inteligentny pomysł.

Na rynku ciekawych, inteligentnych głośników raczej nie brakuje. Jednak każde z tych urządzeń pełni wyłącznie swoją rolę – stojącego gdzieś głośnika. Tymczasem wspólne projekty Sonosa i Ikei pozwolą nam ukryć nasze nagłośnienie, chowając je w sprzętach codziennego użytku. Przyznam, że jestem bardzo ciekaw, o jakie jeszcze sprzęty wzbogaci się linia Symfonisk. Pierwsze dwie propozycje to strzał w dziesiątkę.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Robot o ludzkich dłoniach i ze sztuczną inteligencją ma zrewolucjonizować produkcję elektroniki

Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne od lat skarżą się na brak rąk do pracy....
Czytaj wiecej