Przyjemne chwile z dzieciństwa wracają. Do sprzedaży wraca limitowana wersja pierwszego PlayStation

sony playstation classic
PlayStation Classic to malutka konsolka do gier. Chciałoby się rzec, że identyczna względem tej, jaką pamiętamy z naszego dzieciństwa. Mamy dla was dwie wiadomości: dobrą i złą.

Już 3 grudnia w sklepach pojawi się nowa konsola marki PlayStation. Nie będzie to jednak odświeżona wersja PlayStation 4, a tym bardziej jej następca. Sony zamiast tego zdecydowało się zagrać na naszych sentymentach oraz cudownych wspomnieniach. Do sprzedaży wraca – w nowej wersji i nowej cenie – pierwsza konsola PlayStation. Śmiesznie mała, śmiesznie tania, choć też mocno ograniczona.

Z wyglądu konsola nie będzie różnić się od swojego pierwowzoru, poza jednym drobnym szczegółem: będzie o 45 proc. mniejsza. Innymi słowy, wzornictwo oryginału zostało w pełni zachowane, tylko sam sprzęt znacząco skurczono. By można było łatwo go przenosić czy schować do (większej) kieszeni.

Mniejsza konsola Sony PlayStation Classic oznacza brak czytnika płyt CD. Co z grami?

sony playstation classic

I tu ujawnia się największe ograniczenie nowej wersji starej konsoli. Niestety, jeżeli mamy gdzieś zachomikowane stareńkie gry na PlayStation na płytach CD, to nie zadziałają one z odświeżoną konsolą. Nie będzie też można kupować na nią gier. Jedyne, w co będziemy mogli zagrać, to produkcje jakie zostaną fabrycznie zainstalowane na konsoli.

Na szczęście gier będzie w jej pamięci całkiem sporo, bo aż 20. Wśród tytułów znajdą się klasyki takie jak Final Fantasy VII, Tekken 3, R4: Ridge Racer Type 4, Jumping Flash! oraz Wild Arms. Oprócz tego w zestawie z konsolą znajdziemy dwa klasyczne kontrolery pozbawione gałek analogowych oraz przewód HDMI – co od razu stanowi też informację, że PlayStation Classic bez problemu dogada się z nowoczesnymi telewizorami.

https://www.youtube.com/watch?v=nl2h8LDq_oI

Dodatkowe gry nie zostaną wydane w późniejszym terminie – PlayStation Classic będzie więc jednorazowym wydatkiem, do którego nigdy więcej w sensie finansowym nie wrócimy. Zgadujemy jednak, że wielu z graczy-entuzjastów i tak to nie będzie przeszkadzać. Okazja do zagrania w kultowe gry z dzieciństwa jest bardzo kusząca, a na dodatek konsola będzie bardzo tania. Nie znamy jeszcze dokładnej polskiej ceny, ale na rynku amerykańskim ma kosztować 100 dol. – co sugerowałoby, że w Polsce wydamy na nią około 400 zł. Idealny prezent na Gwiazdkę?

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Przyszłość mobilności to dwa wyświetlacze. Oto nowy telefon i tablet Microsoftu

Microsoft na swojej corocznej konferencji sprzętowej zaprezentował odświeżone urządzenia z linii Surface....
Czytaj wiecej